Земля

З’ясувалося, де неадертальці перечікували льодовиковий період

Археологи вивчили стоянки древніх людей на півдні Італії. В ході дослідження вчені з’ясували, що неандертальці стали постійними жителями цього регіону 110 тис. років тому. Саме тоді почалося ранньовюрмське заледеніння.

Італійські і французькі вчені вивчили палеолітичні стоянки в регіоні Апулія. Вони підтвердили, що неандертальці постійно присутні в регіоні з ранньовюрмського заледеніння до 45-39 тис. років тому, рятуючись від льодовикового періоду. Однак пізніше вони все одно вимерли.

Вчені припускають, що виною тому не тільки несприятливі кліматичні зміни, але і конкуренція з кроманьйонцями за харчові ресурси. На виживаність неандертальців вплинули і хвороби, до яких у них не було імунітету. Також з’ясувалося, що неандертальці жили дуже невеликими групами і вимирали через низьке генетичне різноманіття.

Фотографії з досліджених стоянок в Апулії Francesco Boshin et al. / Journal of Quaternary Science, 2021

Археологи прийшли до висновку, що до всіх вже відомих причин зникнення неандертальців варто додати ще й неефективні методи полювання, через які родичі сучасних людей отримували менше м’яса і рідше могли його добути.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button