Екологія

Зворотня сторона екологічних технологій

Якщо придивитися уважніше, майбутнє зелених технологій може виявитися не таким вже безхмарним, як нам того б хотілося, а деякі з них можуть піднести й зовсім несподівані сюрпризи. Ось візьмемо для прикладу…

1. Сонячні панелі сліплять пілотів

solnechnye-batarei1_resized

Сонячні батареї сьогодні вже майже звичне явище. Їх встановлюють на дахах будинків, офісних будівель і навіть розтягують посеред пустель. Який тут, здавалося б, може бути підступ?

Проблема в тому, що виставляючи перед сонцем все більше і більше величезних дзеркал, ми забуваємо про людей, які кожен день піднімаються в небо. Адміністрації аеропорту Цюріха (Швейцарія) довелося домагатися від місцевої церкви, щоб вони зняли зі свого даху сонячні панелі, які зліпили пілотів під час приземлення. І це не єдиний такий випадок. Власникам одного еко-будинку довелося перебудовувати своє житло, тому що через «сонячних зайчиків» від їх сонячних панелей пілоти військового аеродрому, що знаходиться поруч, змушені були сідати практично наосліп

Чим більше поверхні Землі покривається сонячними панелями, тим більше ризик, що коли-небудь вони стануть причиною серйозних неприємностей. Вчені попереджають, що будівництво 170 тисяч величезних сонячних батарей в пустелі Мохаве (Каліфорнія) може призвести до масової загибелі птахів і дезорієнтації пролітаючих через ці місця пілотів невеликих літаків. І навіть привернути до себе ракети ВПС з тепловою системою самонаведення.

2. Світлодіодні лампи призводять до автомобільних аварій

Багато хто з нас вже змінили лампочки розжарювання на сучасні люмінесцентні. Але справжнє майбутнє все-таки за світлодіодами.

Зворотня сторона екологічних технологій

Світлодіодні лампи поглинають на 80 відсотків менше енергії і служать, щонайменше, в 25 разів довше, ніж звичайні. Для того щоб зрозуміти, скільки енергії традиційна лампочка переводить даремно, достатньо до неї доторкнутися. Це тепло нікому не потрібно.

А світлодіодні лампи виробляють тільки світло і абсолютно не нагріваються. Тобто вся енергія, яку вона споживає, йде на освітлення вашої кімнати. Суцільна вигода. Однак …

Світлодіодні світлофори, як виявилося, далеко не безпечні і вже привели до ряду аварій.

Справа в тому, що тепло, яке виділяють лампи звичайних старомодних світлофорів, здатне взимку розтопити налиплий на них сніг. Тому взимку проблем з ними не виникає. Світлодіодні світлофори – зовсім інша справа: сніг і лід утворюють на лампах товсту шкірку, і вона нікуди не дівається. Під час снігопаду видимість і без того не дуже, а якщо ще й світлофори не видно, то ризик виникнення дорожніх аварій зростає в багато разів.

3. Вітротурбіни перетворюють сонячне світло в мерехтливий світловий сигнал

Один мегават енергії вітру може забезпечувати електрикою 300 будинків. І це без всякого забруднення повітря, води або землі. Знайдіть місце, де завжди дме вітер і він сам зробить за вас всю роботу. Так, в лопасті може потрапити птах, але та ж сама птиця може загинути від диму електростанцій, що працюють на вугіллі.

Так в чому проблема? А ось у чому:

Зворотня сторона екологічних технологій

Дратує, чи не так? Для цього явища існує спеціальний термін – мерехтіння тіней. Це те, що ви бачите, коли між вами і висхідним (або сідаючим) сонцем крутяться такі штуки. Ротори турбін вітряка, обертаючись, як би «розривають» рівний сонячне світло, створюючи ефект пульсації. Миготливий сонячне світло дратує і викликає головний біль. Додавши до цього постійний низькочастотний гул, який виробляють турбіни – тут навіть у людини з самим міцним психічним здоров’ям може розвинутися нервовий тик.

Доктора помічають, що у пацієнтів, що селяться приблизно в милі від таких турбін, виникають часті головні болі, безсоння, напади страху і депресії, яких раніше не спостерігалося.

Проте офіційно довести вплив вітротурбін на здоров’я людини вдалося тільки одного разу. Начальник британської в’язниці Whitemoor Мартін Адлер змусив довколишню енергетичну компанію відключати турбіни в ранкові години, оскільки мерехтіння тіней вкрай негативно позначалося на поведінці пацієнтів з нездоровою психікою.

4. Енергозберігаючі вікна можуть «розплавити» будинок вашого сусіда

Припустимо, ви вирішили заощадити на кондиціонері і поставили енергозберігаючі вікна, що відображає інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, але пропускає видиме світло. Що в цьому може бути поганого?

Справа в тому, що такі вікна мають злегка увігнуту форму. Тому вони не тільки відбивають світло від вашої спальні, але ще і фокусують промені на те, що знаходиться навпроти – як збільшувальне скло. І якщо перед вашим вікном знаходиться сусідський будинок з вініловим сайдингом (а це зараз один із найпопулярніших у світі матеріалів для оздоблення фасадів), то він цілком може нагрітися до того, що почне «танути» як іриска на сонці.

Зворотня сторона екологічних технологій

Одна сім’я з Міннесоти кілька разів змінювала сайдинг, перш ніж здогадалася, що відбувається з будинком. А потім виявилося, що в їх окрузі з точно такою ж проблемою зіткнулися ще 25 сімей.

В Америці, на більшій території якої досить жарко, вікна, що відбивають сонячне випромінювання стають популярнішими з кожним днем. А вініловий сайдинг як і раніше залишається найпопулярнішим облицювальним матеріалом. А оскільки, як з’ясовується, речі ці несумісні, то компанії-виробники того й іншого вступили на стежку війни, яка загрожує затягнутися на довгі роки.

5. Безводний пісуар

Ера, в якій ми витрачаємо величезну кількість дорогоцінної води на змив в унітазі, підходить до кінця. На відміну від звичайних пісуарів нове диво техніки працює взагалі без води. Замість сифона в такій конструкції використовується нешкідливе для навколишнього середовища масло. Більш дружнім природі способом справити малу потребу можна тільки хіба що допомогти собі під деревом.

Зворотня сторона екологічних технологій

Такі пісуари встановлюють зараз в нових будівлях по всьому світу. І все б добре, та тільки й тут є свої проблеми.

Керівництво однієї зі шкіл Флориди вирішило йти в ногу з часом, і замінила пісуари старого зразка на 200 штук новомодних і безводних. Вони не врахували одного – без великої кількості змивної води, вся рідина буде залишатися в трубах. А труби – мідні. Вчитель хімії міг, між іншим, і зметикувати, що сечова кислота і мідь не дуже добре уживаються один з одним.

Загалом, в один прекрасний день в школі стався потоп. Сеча сочилася із стін і покрила всю підлогу у вестибюлі. Вся школа моментально просочилася відповідним запахом, витравити який було вже неможливо.

Подібні інциденти, в меншому, правда, масштабі, відбулися в будівлях міської ради та аеропорту Чикаго.

Захисники безводних пісуарів кажуть, що всі труби з часом все одно будуть замінені на пластикові, і тоді проблема буде вирішена. Але, враховуючи, скільки метрів труб доведеться замінити абсолютно неекологічним пластиком, і скільки будівель знести …

6. Компостна купа може несподівано спалахнути

За запевненнями зелених, ми принесли б величезну користь довкіллю, якщо б складали всю скошену траву і харчові відходи в компостні купи і дозволили б їм перегнити. Тоді не довелося б використовувати таку кількість хімічних добрив, гробити землю і забруднювати повітря.

І все б було добре, але і тут є одне досить істотне «але».

Зворотня сторона екологічних технологій

Справа в тому, що компостні купи – рай для бактерій. З одного боку це добре, тому що саме завдяки бактеріям ваша купа з часом перетворитися на екологічно чисте добриво. Але є й інша сторона – бактерії, хоч ми їх і не бачимо, живі істоти, які постійно рухаються і виробляють тепло.

Чим більше в купі збирається бактерій, тим вище піднімається її внутрішня температура. Для того щоб якось охолодитися, бактерії поглинають залишки вологи, тим самим перетворюють вашу купу в прекрасне паливо. І при цьому температура продовжує повільно, але вірно підвищуватися. В якийсь момент цей процес може досягти критичної точки і станеться загоряння.

В Америці тільки між 2005 і 2009 роками відбулося 1470 подібних випадків, багато з яких переросли в масштабні пожежі.

Натхнення: www.cracked.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments