Здоров'я

Нове відкриття вчених: у шлунку шоколад перетворюється на ліки

Результати нового дослідження порадують всіх ласунів, які люблять поласувати шоколадом. Вчені встановили, чому цей продукт таки корисний для здоров’я. Попередні дослідження показали, що щоденне споживання темного шоколаду допомагає підтримувати в нормі кров’яний тиск і корисне для серця. Тепер вчені з’ясували, чому це відбувається.

Дослідник Марія Мур з університету Луїзіани сказала: “Ми виявили, що існує два види мікробів в кишечнику – “хороші” і “погані”. Хороші мікроорганізми, такі як біфідобактерії і молочнокислі бактерії, “люблять” гіркий шоколад. Коли людина споживає його, їх число зростає. Переробляючи шоколад, ці бактерії виробляють органічні сполуки, що є протизапальним засобом”.

temnyi-shokolad21.04.2014_550

Як зазначає Мур, ці протизапальні сполуки, потрапляючи в кров, допомагають серцю і артеріям протистояти пошкодженням.

Погані ж кишкові бактерії, такі як клостридій і деякі штами кишкової палички (E.coli), призводять до запалення, що може стати причиною здуття живота, діареї або запору. Командою були випробувані три типи порошку какао – основного інгредієнта, які були поміщені в штучний шлунково-кишковий тракт, що складається з декількох модифікованих пробірок.

Читайте також: Кинула дівчина? Розчини її шоколадну копію в окропі!

Какао містить так звані антиоксидантні поліфенольні сполуки, такі як катехін і епікатехін, а також невелику кількість харчових волокон. Обидва компоненти погано перетравлюються і всмоктуються, але легко піддаються впливу корисних бактерій в товстій кишці. Темний шоколад відрізняється вищим вмістом какао, істотно збільшуючи його позитивний вплив на організм.

“Результати нашого дослідження свідчать про те, що в процесі ферментації какао великі поліфенольні полімери метаболізуються в більш дрібні молекули, які легше засвоюються”, – сказав доктор Джон Фінлі, який очолював команду з Луїзіани.

Ці дрібні полімери мають протизапальну активність. Засвоюючись організмом, вони зменшують запалення серцево-судинної тканини, зменшуючи довгостроковий ризик інсульту, зазначає дослідник.

Отримані результати були представлені на щорічних зборах Американського хімічного товариства в Техасі. За словами доктора Фінлі, поєднання какао з пребіотиками – незасвоюваними харчовими інгредієнтами, які стимулюють ріст бактерій – швидше за все, поліпшить ефект.

Читайте також: Какао – їжа богів, природне джерело сили

Поєднання темного шоколаду з фруктами, наприклад, гранатом, також може підвищити позитивний вплив.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments