Главная / Поради / Чи правда, що протеїн не шкідливий для організму?

Чи правда, що протеїн не шкідливий для організму?

Чи впливає негативним чином протеїн на організм чоловіка? Чого варто побоюватися?

Сьогодні все складніше знайти спортсмена, який би домігся значних результатів у бодібілдингу без прийому спеціальних добавок. Ні, мова не йде про стероїди, як ви вже встигли подумати. Організму необхідно повноцінне харчування — вуглеводи, жири, мікроелементи, вітаміни. При цьому ключову роль у побудові м’язової маси відіграє саме білок.

13-10-15-foto-600x392-2

Для більшості бодібілдерів прийом протеїну — це звичайне явище. За допомогою такої добавки набагато простіше покрити добову норму білка, ніж отримувати його з їжі. Тільки уявіть, середньостатистичному спортсмену в день необхідно не менше 1,1-1,3 грам протеїну на кіло ваги. І якщо ваша маса сто кілограмів, то отримати 110-130 грам чистого білка з м’яса, яєць і сиру вкрай важко.

Помилки

Сьогодні все частіше можна зустріти хибне уявлення, що протеїн шкідливий для чоловіків. Але ось звідки воно взялося, не зрозуміло. Вченими з усього світу проведений не один десяток досліджень, і підтвердження настільки страшного «діагнозу» досі немає. Та й як може бути шкідливий білок, якщо їх нього складається все навколо, в тому числі і ми?

Головне в питанні прийому цієї добавки — помірність. Не перевищуйте норми, і неприємні наслідки обійдуть стороною. Більше того, прийом білка необхідний кожній людині — від малого до великого. Він сприяє підтримці хорошої форми, прискорює процес відновлення організму і дозволяє наростити настільки довгоочікувану м’язову масу (звичайно, за умови споживання в комплексі із заняттями в тренажерному залі).
Коли протеїн краще не приймати?

Незважаючи на повну безпеку, в ряді випадку від прийому такої добавки краще відмовитися:

Його краще виключити з раціону людям, які страждають алергією на білок. Визначити наявність такої проблеми просто — випийте норму протеїну і простежте за реакцією організму. При появі сильного розладу травлення прийом такого харчування краще зменшити або обмежити зовсім. Що стосується причин подібної проблеми, то їх дві — дисбактеріоз або недолік ферментыв, що розщеплюють білок. Підсумок один — метеоризм, сильні болі і діарея.

Зловживати протеїном не рекомендується і при нирковій недостатності. Ні, білок саме по собі не викликає ніяких патологій, але він може небезпечний при їх наявності у спортсмена. З’являється підвищене навантаження, яке хвора нирка може просто не витримати.

Надмірне споживання дуже шкідливо для печінки чоловіків. Особливо небезпечне «передозування» людям, які схильні до появи каменів. Причина проста — саме печінка займається переробкою. Якщо білка занадто багато, то наш «фільтр» може не впоратися з поставленим завданням.
види протеїну

Соєвий білок

Ми забули згадати про соєвий протеї — ось він дійсно шкідливий для чоловіків. Пояснити це можна підвищеним вмістом жіночих гормонів — фітоестрогенів. Зловживаючи такою добавкою, можна отримати не тільки алергію, а й дефіцит тестостерону, а також фемінізацію (появи деяких жіночих статевих ознак, наприклад, збільшення грудей).

13-10-15-foto-600x400-1

Потенція

Часто чоловіки цікавляться, чи шкідливий прийом протеїну для потенції. І знову-таки, якісні харчові добавки безпечні для чоловічого організму. Найбільшу небезпеку несе тільки соєвий білок (про яке ми згадували вище). Але й тут не все однозначно. Є спортсмени, які навіть після активного прийому «соєвої добавки» не спостерігали ослаблення чоловічої сили.

В принципі, не так протеїн впливає на потенцію, як надмірні фізичні навантаження і невміння правильно відновлюватися після них. Організму необхідно давати відпочивати, відновлювати сили, забезпечувати йому повноцінний сон і правильний раціон харчування.

Найбільшу небезпеку становлять підробки, яких занадто багато на прилавках магазинів. Склад низької якості бути дуже шкідливий не тільки для чоловічої сили, але і для всього організму в цілому. Купить протеин украина лише у перевірених інтернет магазинах.

Додаткові рекомендації

Отримати відповідь, чи шкідливий протеїн для вашого організму, можна після консультації з лікарем, а також проведення низки важливих досліджень. При цьому нормальний обсяг добавки визначається з урахуванням основних параметрів (зросту і ваги), а також поставлених завдань.

При цьому пам’ятайте важливу деталь — приймайте білок не замість їжі, як роблять багато новачків. Вони вважають, що достатньо приймати харчові добавки і результат прийде. Це помилка. Раціон спортсмена повинен бути повноцінним і різноманітним, тобто включати в себе каші, фрукти, овочі, м’ясо, яйця та інші корисні продукти. Тільки в цьому випадку можна говорити про максимальну ефективність і безпеку протеїну.

Висновки

Чи шкодить протеїн організму? — однозначної відповіді немає. Просто є деякі випадки, коли від його вживання краще відмовитися — за наявності індивідуальної непереносимості організму, патології нирок і слабкою печінки. В інших випадках можна сміливо відправлятися в магазин для здійснення покупки. Успіхів.

 
comments powered by HyperComments