Главная / Здоров'я / Галюцинації – це надлишкова творча активність мозку

Галюцинації – це надлишкова творча активність мозку

Вчені з’ясували причину виникнення галюцинацій при захворюваннях психіки. Як виявилося, мозок у момент загострення психічного захворювання набуває посилені творчі здібності, і добудовує картину світу. Таким чином, галюцинації – це прояв можливостей мозку, а не дефект.

Були проведені дослідження за участю добровольців зі здоровою психікою, і тих, хто страждає психічними захворюваннями з наявністю галюцинацій. Піддослідним пропонувалися картинки, які були навмисно позбавлені багатьох істотних деталей, і потрібно було розпізнати, що там зображено. Чорно-білі контури, тіні, деталі силуетів.

Дуже небагато з психічно здорових людей змогли здогадатися про зміст зображення, спираючись при цьому на підказки дослідників. В той час, як люди з психічним захворюванням практично безпомилково вгадували вірне зображення. Таким чином, вчені зробили висновок, що у психічно нездорових людей значно більше виражена здатність мозку добудовувати і доповнювати інформацію про навколишній світ.

Виходячи з отриманих даних, вчені вважають, що галюцинації — це не що інше, як підвищена творча активність мозку. У моменти гострої стадії захворювання мозок вважає, що у нього недостатньо інформації, і продукує її в більшому обсязі.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments