Здоров'я

Коли закінчиться пандемія: 3 варіанти розвитку подій

Прогноз на те, коли закінчиться пандемія, дали китайські фахівці: на їхню думку, глобальна пандемія COVID-19 могла закінчитися вже в червні 2020 року. Ще кілька більш актуальних версій дали вчені інших країн.

Нам до кінця 2021 року смішно бачити торішні прогнози вчених про закінчення пандемії протягом декількох місяців. Зараз популярність набрала вакцинація, і звичайно, розбурхують думки про те, що далі? Коли ж насправді закінчиться пандемія коронавірусу?

Фактори, які впливають на те, як скоро закінчиться пандемія у світі

– Наскільки швидко вдасться провести вакцинацію: як в окремих країнах і в масштабах всієї планети;
– Якими будуть майбутні штами вірусів

– Наскільки небезпечними для людини, і як швидко вдасться знайти способи лікування;
– Наскільки строго людство буде дотримуватися інструкцій медиків

На сьогодні, ситуація з кожним пунктом не сильно оптимістична.

3 версії подальшого розвитку пандемії коронавірусу

На самому початку пандемії був такий варіант її розвитку: у 2020-му році представники системи охорони здоров’я КНР вважали, що до літа з коронавірусом можна буде впоратися, але тільки в тому випадку, якщо всі країни зроблять необхідні кроки для боротьби з COVID-19. Пік захворюваності в китайській провінції Хубей пройшов: кількість нових реєстрованих випадків впало на порядок завдяки суворим заходам, у тому числі масштабному карантину. Для запобігання поширенню захворювання в інших країнах, вважають китайці, необхідно дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також робити зусилля на національному рівні.

Крім того, захворюваність повинна впасти з настанням теплих місяців, стверджують фахівці. У зв’язку з уповільненням поширення коронавірусу китайська влада послабила суворі заходи стримування, в тому числі обмеження на поїздки, а також дозволили деяким галузям відновити виробництво. Кількість зареєстрованих в материковій частині Китаю випадків COVID-19 склала 80 793, з них 62 793 людини вже одужали й виписані з лікарні. За останніми даними, у світі зафіксовано майже 128 тисяч випадків зараження коронавірусом. На 2020-й рік питання, коли закінчиться пандемія, не стояло так гостро, як зараз: на другому місці за кількістю тих, що заразилися після Китаю знаходиться Італія: понад 12 тисяч осіб.

Друга версія прогнозу про те, коли закінчиться пандемія коронавірусу

Життя з вірусом — один з найбільш ймовірних сценаріїв життя після пандемії. Ідея виходить з того, що вакцини і їх майбутні варіації будуть і далі захищати лише від важкого перебігу Covid-19 і летального результату. В таких умовах там, де вакцинованих багато, вірус перестане представляти смертельну небезпеку і фактично Covid-19 перетвориться на сезонну застуду.

Шляхом зниження загального імунітету будуть хворіти й щеплені люди — тому виною природне падіння з часом рівня антитіл або нових можливих мутацій вірусу. Однак такої масштабної й стрімкої захворюваності вдасться уникнути.

Третя версія про те, коли закінчиться пандемія

Масштабне розгоряння — такий варіант розвитку пандемії коронавірусу найбільш вірогідний, якщо допустити, що значна частина населення планети залишиться нещепленою. Це можливо, якщо вакцина буде не досить доступною в силу медичних протипоказань, низького імунного статусу або просто особистого небажання. В такому випадку вірус продовжить стрімко поширюватися – а отже, і мутувати.

Кожен день може змінити результат пандемії, тому стежити за новинами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button