Здоров'я

Фрукти і овочі в раціоні роблять людину щасливою

Вживання фруктів і овочів робить людину більш щасливою, такі факти встановили дослідники з Університету Отаго в Новій Зеландії.

У дослідженні взяли добровільну участь 405 студентів. Всіх випробовуваних попросили вести щоденник, у який вони повинні були записувати кількість спожитих порцій фруктів, овочів, десертів і гарячих страв. Крім цього, учасники щодня заповнювали опитувальники, що вимірюють креативність, допитливість, психологічний настрій і загальний емоційний фон за шкалою від одного до семи.

foto_cikavosti_02.09.2014-08_resized

У результаті виявилося, що студенти, які вживають багато фруктів і овочів (наприклад, брокколі і бананів) мали більш високий рівень цікавості, креативності та позитивних емоцій, а також більш високі показники залученості, осмисленості та цілеспрямованості. Крім того, з’ясувалося, що ці показники зростають у міру збільшення частки овочів і фруктів у раціоні.

Читайте також: Від чого залежить відчуття щастя?

Поки що вченим не вдалося до кінця зрозуміти причинно-наслідковий зв’язок такого явища. Однак ймовірною причиною таких результатів може бути високий вміст в овочах і фруктах вітаміну С – важливого фактора у виробництві дофаміну, який бере участь в процесах мотивації і включення в діяльність. Крім того, такі продукти містять антиоксиданти, які борються із запальними процесами і захищають від депресії.

Дослідники прийшли до висновку, що включення в раціон фруктів і овочів може бути пов’язано і з іншими аспектами благополуччя, які допомагають людині відчувати себе щасливою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button