Главная / Фото / Гігієна Середньовіччя

Гігієна Середньовіччя

 
 

При згадці про Середньовіччя уява одразу починає малювати прекрасних дам в розкішних нарядах, їх шляхетних кавалерів, чудові бали в палацах. І деякі навіть зітхають про те, що не народилися в ті чудові часи. Аж ніяк.

Аж до 19 століття за всією тією яскравою мішурою ховалася жахлива антисанітарія, що «заливалася» духами та іншими пахощами.

Дивно, але за відсутність якої-небудь гігієни була відповідальна католицька церква..

В античному світі догляд за собою був зведений практично в культ. Взяти хоча б відомі терми, яких у Римі було кілька сотень. З приходом християнства всі лазні тут же були закриті «праведниками», які мотивовали це тим, що оголюватися при всіх грішно, та й дрова в ті часи були дорогими.

У Середньовіччі сморід людського тіла заглушувався стійкими духами.

І якщо вища верства в 15-16 століттях приймала ванну хоча б раз у кілька місяців, то до 18 століття митися перестали взагалі. Історії відомі шокуючі факти про відомого Людовіку XIV.

Король-сонце мився всього декілька разів у своєму житті, та й то за наполяганням лікарів. Ця процедура настільки не сподобалася монарху, що він зарікся взагалі не приймати будь-які водні процедури.

Відсутність туалетів абсолютно нікого не бентежило. Навіть у Версалі не було передбачено жодного відхожого місця. Довгі коридори завішували важкими портьєрами, за якими всі справляли нужду. Навіть сьогодні в деяких місцях палацу можна відчути смердючий запах.

Саме тоді духи придбали найбільшу популярність. Стійкі аромати були покликані заглушати сморід, що йшов від людських тел.

Середньовічний туалет. Весь вміст з якого відразу відправлялося на вулицю.

Ще один винахід того часу, широкополі капелюхи, були зовсім не примхою модників, а необхідністю. Через відсутність каналізації вміст нічних горщиків виливався прямо з вікон. І щоб захистити обличчя від такої несподіванки, поли капелюхів робилися все ширше і ширше.

У 19 столітті народ буквально силою змушували митися.

У підручнику по медицині тодішнього часу збереглося опис доктора Ф. Е. Більця про ставлення простолюдинів до купання: «Є люди, які, по правді кажучи, не наважуються купатися в річці або у ванні, бо з самого дитинства ніколи не входили в воду».

На жаль в епоху Середньовіччя пізнання в медицині були в такому жалюгідному стані, що і гігієна.

У 15 столітті люди вважали, що причиною всіх психічних розладів є нібито «камінь безумства», який знаходиться в голові.

Тому його «витягували» шляхом трепанації черепа.

Натхнення: www.fresher.ru

 
comments powered by HyperComments