Главная / Відео / Як народжується «суперторнадо» (відео)

Як народжується «суперторнадо» (відео)

Використовуючи гігантський суперкомп’ютер, метеорологи симулювали «Ель Рено» — торнадо, вихор п’ятої категорії за шкалою Фудзіти, який пронісся над Оклахомою 24 травня 2011 року.


Наукова група під керівництвом Лі Орфа з Об’єднаного інституту супутникової метеорології у Вісконсині працювала з високопродуктивним суперкомп’ютером, щоб візуалізувати внутрішні процеси в торнадо і потужні суперсистеми, які породжують ці явища.

Шість років тому протягом чотирьох днів кілька торнадо атакували Великі Рівнини. Один з цих штормів «приземлився» біля міста Хінтон, Оклахома, де за дві години зруйнував багато споруд і убив дев’ять людей.
Команда вчених постаралася врахувати всі фактори, які були необхідні для «торнадогенеза»: вертикальний профіль температури, тиск, швидкість вітру, вологість — і «віддала» їх суперкомп’ютеру на обробку. Результати аналізу були представлені у формі відео, яке демонструє появу торнадо на світло.

Подивившись цей ролик, можна помітити, як один руйнівний монструозний торнадо «збирається» з кількох незначних. І це виглядає вражаюче.

 
comments powered by HyperComments