Главная / Технології / Життя в 2022 році, за прогнозами компанії IBM

Життя в 2022 році, за прогнозами компанії IBM

Фахівці компанії IBM зробили кілька сміливих прогнозів на 2022 рік. Нещодавно вони презентували список під назвою «5 за 5», де вони описали п’ять найбільш важливих технологічних розробок, які, на їхню думку, з’являться в нашому житті в найближчі п’ять років. На першому місці в цьому списку штучний інтелект (ШІ).

b266dae6dc5848fb89eabf6a642c2ad2

ШІ вважається провісником прийдешнього наукового прориву. На даний момент у нас є «безпристрасний» ШІ, який може перемогти людину в шаховій партії і в інших іграх, але в один прекрасний день людство створить «пристрасний ШІ», який зможе осягнути різноманітний світ емоцій, стане цікавим співрозмовником, і його майже не можна буде відрізнити від людини.

Штучний інтелект

IBM прогнозує, що ШІ скоро буде мати можливість аналізувати мову і письмо і таким чином відслідковувати зміни в нашому психічному стані. Додаток на звичайних смартфонах здатний буде помічати в мовленні ознаки депресії і попередить заздалегідь про розвиток цього захворювання, залишаючи достатньо часу для раннього лікування.

Протягом найближчих п’яти років, як IBM пророкує, експериментальні системи стануть ефективними і доступними, дозволяючи будь-де відстежувати важливі зміни мови.

Супергеройський зір

IBM також передбачає, що у 2022 році ШІ дозволить людям мати зір супергероя.

Вже зараз у нас є лінзи і окуляри, які дозволяють нам бачити світ в іншому світлі, в буквальному сенсі цього слова — від інфрачервоних променів до мікрохвильового випромінювання. Компанія припускає, що покупець зробить ці лінзи ще більш потужними, що подарує нам нові можливості – людина буде бачити набагато краще, ніж коли-небудь.

Наприклад, якщо ви будете вести машину в тумані, ШІ розпізнає складні природні умови і переключиться на світлові хвилі, які проб’ють туман і дозволять бачити крізь нього.

Макроскопи

Їх третій прогноз стосується «макроскопів», які дозволять бачити все дуже детально.

Сьогодні тисячі супутників знаходяться на орбіті Землі. У режимі реального часу вони передають дані про температуру повітря, стежать за злочинною діяльністю, пересуванням військ, збором урожаю і так далі.

Фахівці IBM припускають, що до 2022 року, всі дані з супутників зможуть бути об’єднані і тоді аналіз взаємопов’язаних явищ, таких як зміна клімату, стане більш ефективним і точним.

Лабораторії на чіпі

А ще нас чекає медична діагностика з допомогою мініатюрних пристроїв – «лабораторій на чіпі», невеликих пристроїв, які можуть поміститися на долоні, дозволивши кожному самостійно діагностувати свій стан здоров’я. Вже зараз є кілька дослідних зразків таких «лабораторій». Ці пристрої можуть бути чимось на зразок фітнес-браслета, який дасть вам знати, чи є у вас проблеми зі здоров’ям.

Звичайно ж, ці пристрої не зможуть замінити лікарів-терапевтів, і в 2022 році їх робота, як і раніше залишається дуже важливим. Але IBM пророкує, що мініатюрні біохімічні лабораторії стануть настільки звичайною справою, що дані про ваше здоров’я будуть виводитися на екран вашого смартфона. Уявіть, якщо ці «лабораторії на чіпі» підключити до системи охорони здоров’я, то ваш дільничний лікар зможе стежити за вашим здоров’ям, і в разі виявлення серйозних симптомів, прийти вам на допомогу або навіть врятувати ваше життя.

Розумні сенсори

І, нарешті, «розумні сенсори». Ці крихітні пристрої, які виявляють витік газу, зміну температури або забруднення навколишнього середовища, вже існують, але вони часто вимагають участь людини для усунення несправностей.

Як пророкують, більш нові версії цих пристроїв будуть не просто з’єднані з Інтернетом, вони зможуть реєструвати неполадки буквально в режимі реального часу і виправляти деякі проблеми самостійно.

Як ви думаєте, чи стане це реальністю незабаром?

 

 
comments powered by HyperComments