Технології

Громадський транспорт майбутнього: таксі напрокат

Американські вчені розробили оригінальний алгоритм, які дозволить створити новий тип суспільного транспорту: дешевше особистого автомобіля, але комфортніше і зручніше автобусів.

Здавалося б, у розвинених країнах, де новий автомобіль може дозволити собі будь-яка працююча людина, проблема громадського транспорту не така гостра. З іншого боку, ефективність особистого автомобіля мізерна: велику частину часу дорогий виріб високотехнологічного автопрому стоїть мертвим залізом, поки її господар працює, спить, гуляє і т.д. Це погано для екології, до того ж багатьом людям ніде ставити, ніколи обслуговувати автомобілі або вони занадто рідко їздять за кермом, щоб утримувати машину.

Виходом може бути машина на прокат. У розвинених країнах її використання дешевше, ніж мати у власності власне авто, особливо, коли мова йде про обмінні сервіса, коли людина приїжджає, залишає машину, а її забирає інший клієнт.

Однак у обмінного прокаті є серйозний недолік: нерівномірність трафіку. Простіше кажучи, вранці всі прокатні машини їдуть в діловий центр і скупчуються там, а ввечері навпаки. Через це прокатним конторам доводиться наймати водіїв, щоб перегнати автомобілі новим замовникам, інакше прокатні авто повторять долю приватних – будуть простоювати, захаращувати вулиці, не приносити прибутку і шкодити екології.

У розвинених країнах автомобіль перестав бути розкішшю для громадян, але залишився розкішшю для екології. Нова система таксі-прокату може вирішити цю проблему

Щоб вирішити цю проблему, команда фахівців під керівництвом ад’юнкт-професор аеронавтики і астронавтики Еміліо Фразоллі (Emilio Frazzoli) з Массачусетського технологічного інституту та його колеги розробили новий алгоритм прокатного сервісу. Цей алгоритм додає ще один сценарій використання прокатної машини: водій, який переганяє машину назад на станцію прокату або іншому клієнту підбирає попутників-пасажирів, як водій звичайного таксі. Це просте на перший погляд рішення засноване на складному науковому розрахунку найбільш ефективних маршрутів з мінімумом простою транспорту.

Для підтримки стабільної роботи такого таксі-прокату, коли клієнт отримує машину якнайшвидше, потрібен всього один водій-перегонщик-таксист на кожні три машини прокатної контори. Еміліо Фразоллі сподівається, що в майбутньому і без цих водіїв можна буде обійтися: роботи-автомобілі будуть самі приїжджати до клієнта.

Чим відрізняється транспортна система Фразоллі від нинішньої? Насамперед тим, що для комфортного перевезення тієї ж кількості пасажирів потрібно набагато менше автомобілів. Сьогодні приватний автомобіль використовується лише 5% часу, а інший марно простоює. Нова система буде використовувати прокатний автомобіль на 95% часу. Таким чином люди отримають всі переваги наявності власного автомобіля при всіх інших перевагах громадського транспорту: стабільності, дешевизні, відсутності необхідності обслуговувати машину і т.д.

А от якщо ви таки придбали автомобіль і будете розміщувати його в новозбудованому гаражі вам не обійтися без гаражних воріт від http://dah-if.com.ua/, які забезпечать вам надійність та стильний дизайн.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button