Главная / Людина / Нейробіологи визначили, що змушує людину бути ігроманом

Нейробіологи визначили, що змушує людину бути ігроманом

 
 

Американські нейробіологи визначили клітини мозку, які відповідають за прагнення людини ризикувати. Точніше, фахівці довели давню теорію, згідно з якою причина ігроманії лежить у низькій активності синтезу рецепторів дофаміну 2-го типу.

Дослідження проводилося, як завжди в подібних випадках, на лабораторних щурах. Нейробіологи Стенфордського університету на першому етапі своїх досліджень визначили, хто із щурів — «ігроман», а хто не схильний ризикувати. Тваринам надали на вибір два варіанти — потягнути важіль зі стабільною дозою їжі, або ж ризикнути і після ряду невдалих спроб отримати «супер-приз» у вигляді величезного шматка цукру. Тобто в першому випадку щур вибирає нехай і біднуватий, але гарантований раціон. А в другому — напівголодне життя, але з можливістю ґрунтовно поласувати у разі прихильності фортуни. Словом, все як у людей.

У підсумку виявилося, що 85% щурів — за стабільність, а 15% — ризикові хлопці. На цьому перший етап дослідження закінчився і почався другий, найважливіший. Вчені спробували зрозуміти, в чому різниця в роботі мозку у двох різних груп. Вони спостерігали за дофаміновими рецепторами нейронів D2 (дофамін — гормон радості, якщо сильно спростити значення цього терміна). Після невдачі з важелем у тих щурів, які в підсумку виявилися в групі «стабільність», сигнал від цих нейронів був сильний і чіткий. А у «ризикових» — дуже слабкий. При цьому, якщо у ризикових штучно порушити ці рецептори — весь їхній азарт моментально випаровується, вони стають вкрай обережними.

Вчені зробили з цього висновок, що нейрони D2 «запам’ятовують» невдалі дії. І якщо їх активність знижена, то людина з більшою охотою йде на ризик, не отримуючи «попереджувальних» сигналів в належній мірі. Таке відкриття має цілком практичне застосування. Зокрема, при лікуванні залежності від азартних ігор.

 
comments powered by HyperComments