Головна / Людина / Нейробіологи визначили, що змушує людину бути ігроманом

Нейробіологи визначили, що змушує людину бути ігроманом

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Американські нейробіологи визначили клітини мозку, які відповідають за прагнення людини ризикувати. Точніше, фахівці довели давню теорію, згідно з якою причина ігроманії лежить у низькій активності синтезу рецепторів дофаміну 2-го типу.

Дослідження проводилося, як завжди в подібних випадках, на лабораторних щурах. Нейробіологи Стенфордського університету на першому етапі своїх досліджень визначили, хто із щурів — «ігроман», а хто не схильний ризикувати. Тваринам надали на вибір два варіанти — потягнути важіль зі стабільною дозою їжі, або ж ризикнути і після ряду невдалих спроб отримати «супер-приз» у вигляді величезного шматка цукру. Тобто в першому випадку щур вибирає нехай і біднуватий, але гарантований раціон. А в другому — напівголодне життя, але з можливістю ґрунтовно поласувати у разі прихильності фортуни. Словом, все як у людей.

У підсумку виявилося, що 85% щурів — за стабільність, а 15% — ризикові хлопці. На цьому перший етап дослідження закінчився і почався другий, найважливіший. Вчені спробували зрозуміти, в чому різниця в роботі мозку у двох різних груп. Вони спостерігали за дофаміновими рецепторами нейронів D2 (дофамін — гормон радості, якщо сильно спростити значення цього терміна). Після невдачі з важелем у тих щурів, які в підсумку виявилися в групі «стабільність», сигнал від цих нейронів був сильний і чіткий. А у «ризикових» — дуже слабкий. При цьому, якщо у ризикових штучно порушити ці рецептори — весь їхній азарт моментально випаровується, вони стають вкрай обережними.

Вчені зробили з цього висновок, що нейрони D2 «запам’ятовують» невдалі дії. І якщо їх активність знижена, то людина з більшою охотою йде на ризик, не отримуючи «попереджувальних» сигналів в належній мірі. Таке відкриття має цілком практичне застосування. Зокрема, при лікуванні залежності від азартних ігор.

 
Loading...
comments powered by HyperComments