Людина

В Ізраїлі вчені знайшли спосіб поліпшення пам’яті за допомогою запаху

Ізраїльські вчені знайшли спосіб поліпшення пам’яті за допомогою запаху. Результати нового дослідження представників Університету Тель-Авіва та Інституту науки Вейцмана опубліковані в журналі Current Biology.

В Израиле ученые нашли способ улучшения памяти с помощью запаха

Вчені вивчили здатність запаху пробуджувати у людини давні спогади, наприклад, аромат пирога може нагадати про дитинство. Цьому феномену знайшлося наукове пояснення. Річ у тім, що нюхові спогади зберігаються в одній півкулі, які можуть пробуджувати специфічні образи. Учасникам експерименту запропонували ознайомитися з певним ароматом однією ніздрею, а після просили скласти асоціації між словами і місцями в лівому або правому зорових полях з запахом.

Експерти припустили, що аромати можуть стати потужними сигналами для спогадів з-за прямих проєкцій з нюхової кори. Недавні дослідження показали, що запах стає гарним зовнішнім контекстуальним сигналом для консолідації пам’яті під час сну.

Результати аналізу свідчать про те, що прийом аромату через певну ніздрю стимулює спогади, пов’язані з певною півкулею. Ці відомості допоможуть пацієнтам з ПТСР і відновлюються після травм.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»