Людина

35 хвилин занять в день вбережуть від депресії

В ході проведеного фахівцями з Гарварду в Массачусетської лікарні загального профілю дослідження з’ясувалося, що підвищення рівня фізичної активності може значно знизити ймовірність виникнення депресії навіть серед людей, які генетично до цього схильні.

У статті, опублікованій в журналі «Депресія і занепокоєння» дослідники пишуть, що ті, хто як мінімум кілька годин в тиждень присвячують фізичним вправам, з меншою ймовірністю схильні до нових епізодів депресії, навіть якщо генетично до цього схильні.

Вивчивши дані майже 8000 геномних і електронних медичних карт біобанка Partners Healthcare, це дослідження показує, як фізична активність може впливати на депресію навіть незважаючи на генетичну схильність. Дослідники стежили за життям пацієнтів, які вказали свої повсякденні звички (у т. ч. фізичну активність) при реєстрації в біобанку.

З’ясувалося, що протягом наступних двох років люди з більш високими генетичними ризиками частіше отримували діагноз депресія. Однак ті, хто на початковому етапі був фізично більш активний, з меншою ймовірністю впадали в депресію, навіть володіючи генетичною схильністю. Крім того, підвищена фізична активність захищала від депресії навіть людей з високим генетичним ризиком.

Провідний автор дослідження Кармел Чой каже, «В середньому, близько 35 хвилин додаткової фізичної активності в день можуть допомогти людям знизити ризики і захиститися від майбутніх періодів депресії».

Кнопка «Наверх»
Закрыть