Главная / Фото / Стародавнє пересохле море сфотографували з супутника

Стародавнє пересохле море сфотографували з супутника

Стародавнє пересохле море сфотографували з орбіти і показали в різних частинах спектра. Знімок овальної западини Гаара був зроблений влітку 2017 року супутником «Лендсат-8».

Колись, 300 мільйонів років тому, западина, яка знаходиться на сучасному кордоні Іраку і Сирії, була заповнена водою. Море було неглибоким, а його дно складалося з глинистих порід і піску. Нашарування природних карбонатів на цій ділянці призвело до формування купола, який протягом сотень тисяч років піддавався впливу вітру, води і земного тяжіння.

Результатом ерозійних процесів стало утворення западини Гаара. Зараз поглиблену низовину оточують круті гірські схили — вони складаються з твердих гірських порід, які не піддалися руйнуванню.

Дощі в регіоні — явище нечасте, але якщо трапляються, бувають дуже рясними. В такі моменти пересохлі канали стають бурхливими річками, які поширюють осадові відклади по величезній території. Якщо дощів немає, вітер відносить мілкий пісок з дна западини на схід.

Знімок «Лендсат-8» зроблено в різних частинах спектра — короткохвильового інфрачервоного, ближньому інфрачервоному і зеленому. Завдяки цьому, видно відмінності між гірськими породами, з яких складається дно западини Гаара.

 
comments powered by HyperComments