Наука

Вчені знайшли спосіб відновлювати зуби без пломб

Дослідники з Вашингтонського університету розробили лікарський склад, який відновлює пошкоджену зубну емаль.

Відновити емаль зубів обіцяють багато виробників зубних паст, але вона так і залишається обіцянкою. Емаль виробляється амелобластами — клітинами, які самоліквідуються ще до того, як новенький зуб вилізе з десни. Після цього нову емаль взяти нізвідки, а ось втрачається вона постійно, стираючись об їжу та інші зуби, роз’їдається продуктами життєдіяльності бактерій.

Протягом життя емаль «ремонтують» ферменти слини, мінеральні компоненти зубних паст і солі, розчинені у питній воді, але їх недостатньо для того, щоб відновити вже пошкоджену емаль. Навіть якщо руйнування не проникло далі емалі, дентин і пульпу, його доводиться лагодити штучними матеріалами, мало схожими на природне покриття зуба.

ACS Publications 

Ця суміш, розроблена ученими з Вашингтонського університету, відновлює втрачену емаль; можливо, в майбутньому вона стане заміною пломбам. В лабораторних умовах суміш дозволила відновити досить товстий шар мінералізованого покриття, близький за структурою до цієї зубної емалі. Обробка ушкодженої ділянки емалі фторовмісним складом з тих, що використовуються в зубних пастах, дала набагато більш тонкий шар відновленої емалі.

Вченим ще належить перевірити, як їх розробка працює в роті живої людини. Якщо препарат виявиться також ефективний, як у лабораторії, вчені сподіваються створити на його основі продукти для зміцнення емалі в рамках щоденного догляду за порожниною рота — зубні пасти, жуйки або лікувальні гелі.

Дослідження опубліковане в журналі ACS Biomaterials Science & Engineering.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button