Главная / Здоров'я / Вчені: алкоголь порушує розвиток головного мозку

Вчені: алкоголь порушує розвиток головного мозку

Особливо сильно спиртне впливає на нервову систему дітей і підлітків. Вчені з Університету Східної Фінляндії встановили, що у молодих людей, схильних до вживання великої кількості алкоголю, зони мозку, що відповідають за пам’ять, прийняття рішень і самоконтроль, за розмірами досить маленькі.

1-12-12-2016-600-391

Усього вчені досліджували мозок 62 підлітків без психічних відхилень, пише The Daily Mail. Ще добровольці пройшли повне анкетування, яке розкриває ставлення до алкоголю. Близько половини підлітків мали проблеми зі спиртним. Деякі вживали алкоголь до чотирьох разів на тиждень. Інша половина подібних проблем не мала.

Вчені не виявили відмінностей у рівнях тривожності й схильності до вживання інших наркотиків у двох групах. Однак підлітки, що вживали алкоголь, частіше курили сигарети. Ще у даній групі при скануванні мозку відзначалося недорозвинення зон головного мозку (передньої частини поясної звивини, правої орбітофронтальної і фронтополярної кори, правій частині верхньої скроневої звивини і острівцевих областей).

Поки фахівці не говорять про наявність однозначного зв’язку між алкоголізмом і дегенеративними змінами в мозку підлітків. Потрібні більш масштабні дослідження, щоб підтвердити або спростувати цю теорію.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments