Здоров'я

Чи шкідлива МРТ (магнітно-резонансна томографія)

Під абревіатурою МРТ в медицині розуміється магнітно-резонансна томографія – метод діагностики організму людини за допомогою такого фізичного явища як ядерний магнітний резонанс, тобто без застосування рентгена. Скануючи внутрішні органи поступово, МРТ допомагає повністю оцінити їх стан, побачити найдрібніші зміни і новоутворення. Однак при всій користь даного методу, у кожної людини, якій призначають таку процедуру, виникає питання, чи шкідлива МРТ і чим таке дослідження може загрожувати здоров’ю? Спробуємо розібратися.

27-11-14-foto-cikavosti550x367-1

Для початку важливо зрозуміти, що в основі механізму МРТ лежить процес резонансного поглинання частинками електромагнітних хвиль, тобто для процедури людина розміщується в апараті (томограф), де штучно створюється магнітне поле. В такому полі стан його органів можна вивчити за допомогою радіохвиль. Як і при проведенні комп’ютерної томографії (КТ) інформація надходить спочатку на зчитувальний пристрій, а після – в комп’ютер, де і проходить остаточну обробку.

Тим часом від комп’ютерної томографії даний метод діагностики істотно відрізняється тим, що при ньому не використовуються рентгенівські промені, що робить дану процедуру істотно більш безпечною і менш шкідливою. А ось тривалість дослідження за часом помітно довше ніж КТ.

Говорячи про шкоду і безпеки магнітно-резонансної http://xn—-ttbeqkc.xn--p1ai/ медики однозначної відповіді дати не можуть. В даний час немає жодного зафіксованого факту негативного впливу на людський організм, який був би викликаний проходженням МРТ. При дослідженні, звичайно, використовується радіочастотне випромінювання, проте шкода від його застосування набагато менша ніж шкода від 5 хвилинної розмови по мобільному телефону. Саме виходячи з цього лікарі вважають даний метод дослідження найбільш доречним, проте призначається він у разі потреби виключно фахівцем.

Читайте також: Подорож в мозок (10 фото)

Розглядаючи протипоказання такого дослідження, слід запам’ятати, що магнітно-резонансна томографія не проводиться жінкам в період виношування дитини, а також особам з імплантованими металовмісними конструкціями, наприклад, серцевими кардіостимуляторами протезами, осколками або пірсингом, так як дані металеві вироби піддаються впливу електромагнітного поля. Крім іншого, багатьох пацієнтів відлякує необхідність занурюватися в спеціальний апарат для проведення магнітно-резонансної томографії, а тому такий метод для осіб з клаустрофобію проводиться на відкритому томографі.

Але навіть при передбачуваній шкоді даного дослідження, важливість МРТ важко переоцінити. Так, наприклад, описувана томографія широко використовується у випадку виявлення злоякісних новоутворень, при необхідності дослідження периферійної, а також центральної нервової системи і для діагностики інших небезпечних захворювань, виявити які за допомогою інших досліджень досить проблематично. Варто лише зауважити, що дана процедура проводиться тільки за призначенням фахівця і коштує не дешево.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button