Здоров'я

Як фільми жахів впливають на людину і її психологічний стан?

У всіх країнах щорічно проводяться численні дослідження, в ході яких вчені та професори намагаються з’ясувати — який мають вплив на людину фільми жахів. У першу чергу мова піде про психологічний вплив.

Фільми цього жанру, безумовно, впливають на людину, на її психіку. Вплив може бути як негативним, так і позитивним.

Плюси перегляду фільмів жахів:

  • Самостійна боротьба зі своїми внутрішніми страхами;
  • Переконання в тому, що той чи інший страх — всього лише вигадка і не представляє небезпеки;
  • Зняття напруги, відволікання від повсякденних проблем.

Мінуси:

У більшості випадків фільми жахів все ж надають більше негативний вплив. Страх, жах, переживання та емоції — ось головна мета фільму жахів. Саме ці відчуття і повинен викликати такий фільм. Науково доведено, що люди, які часто дивляться жахи, стають більш злими і агресивними. Їх психіка стає неврівноваженою, а загальний емоційний стан — непевним.

На жаль, дуже часто любителі таких фільмів починають брати приклад з негативних героїв. Відомо багато випадків, коли саме перегляд ужастика підштовхнув людини нам той чи інший вчинок. Найчастіше під впливом фільмів жахів виявляються підлітки або люди з порушеною психікою.

У ході медичних досліджень було встановлено, що після перегляду жаху у людини в крові різко зростає рівень антитіл і гормонів. Вони спрямовані на боротьбу зі страхом. Але так як насправді загрози для людини не було (тільки у фільмі), антитіла починають боротьбу всередині організму. Тому можна сказати, що частий перегляд фільмів цього жанру (тільки дуже страшних) направляє організм людини на самознищення. І зовсім по-іншому впливає на людину перегляд історичних фільмів. Вони знайомлять глядача з давно минувшими днями, вчать нас усвідомлювати сьогодення. А перелік фільмів на http://films.imhonet.ru/ допоможе вам вибрати найдостойніші фільми для найвибагливішого глядача.

Існують ситуації, коли у глядача починається своєрідне звикання до ужастиків. У результаті перегляду фільму жахів у кожної людини виробляється чимала доза адреналіну. У деяких випадках любителі жахів звикають до постійного вироблення адреналіну, тому і в реальному житті починають робити вчинки, щоб отримати сплеск цього гормону. Незважаючи на це, в адреналінової залежності є особливий плюс. Якщо раніше у людини були якісь фобії, то з цією звичкою вона від них назавжди позбавиться. Адже той, хто постійно прагне до вироблення адреналіну, є дуже ризикованою і безстрашною людиною.

Загалом, у фільмів жахів є як позитивні, так і негативні сторони. І в жодному разі, вони, так чи інакше, будуть впливати на людину, її психічний стан. Ступінь впливу буде залежати від характеру фільму.

Кнопка «Наверх»