Главная / Поради / Як вибрати сходи для дому правильно

Як вибрати сходи для дому правильно

 
 

Сходи — дуже важливий елемент інтер’єру приватного заміського будинку. Вони не тільки несуть істотне функціональне навантаження, але і створють певний антураж в житло. Якщо до цього додати, що сходи на другий поверх будинку, як правило, капітальний елемент (адже мало хто погодиться робити заміну раз на рік або навіть раз на кілька років), що мають чималу вартість — то стає зрозуміло, чому до їх проектування потрібно підійти з особливою увагою.

09-09-15-foto-600x420-1

Хтось заперечить — мовляв, я не збираюся особисто проектувати сходи, я готовий купити її в готовому вигляді у виробника ось навіть http://professionalgroup.com.ua/ на елітні сходи з масиву. Але це не змінює суті. Головне, що ми хотіли сказати — до вибору потрібно підійти дуже серйозно, сходи повинна бути:

 • Надійними (щоб виключити ризик отримання травми домочадцями);
 • Довговічними (щоб через декілька років не довелося з сумними стогонами виносити всі речі з холу і прийматися за ремонт);
 • Красивими (щоб органічно вписувалася в інтер’єр Вашого заміського «гніздечка» і радувала естетичним зовнішнім виглядом).

Особливу увагу хотілося б звернути на другий пункт — на довговічність. Треба сказати, що сюди вкладається дуже широкий зміст. Наприклад, трапляються такі ситуації, коли сходи зберігають міцність, але ступені починають сильно скрипіти, і це доставляє незручності (а то й фізичні страждання) людям з тонким чутливим слухом. Варто комусь піти на другий поверх — і родичі кривляться, як від зубного болю. Особливо актуальним це стає, якщо хто-небудь з членів сім’ї мешкає на другому поверсі і вночі виникає потреба сходити в туалет. Сходи можуть так скрипіти, що зіпсують всім приємні враження від заміського відпочинку.

Існують і інші неприємності, пов’язані з довговічністю конструкції й зі спробою заощадити при покупці:

 • Провалена сходинка;
 • Розхитані перила;
 • Занадто великий ухил підйому (літнім людям не «взяти висоту», а діти можуть впасти при самостійному узвозі, що істотно підвищує ризик травми).

Загалом, ми хотіли тут зазначити, що вибір правильного рішення — це ціла проблема, вірніше — цілий комплекс технічних моментів, які потрібно врахувати.

Яку сходи купити? Якщо Ви дійсно дбаєте про немолодих родичів, про дітей — не намагайтеся заощадити зайвий рубль! Краще заплатити трохи більше, але отримати надійне і безпечне рішення! Щоб створити гармонійний інтер’єр будинку, необхідно ретельно продумати всі деталі, пов’язані з установкою драбини.

Згодні? Тоді давайте переходити до практики!

Які сходи вибрати для дому?

Почнемо з того, що існують різні типи сходів, як то:

 • Гвинтові;
 • Одномаршові;
 • Двохмаршеві з майданчиком;
 • Двохмаршеві з забіжними ступенями (в даному випадку замість майданчика між маршами використовуються ступені, розташовані вкругову — для економії місця);
 • Поворотні на бильцах;
 • Розсувні.

Які сходи краще? Зрозуміло, єдиної правильної відповіді на всі випадки життя не існує. Потрібно враховувати і висоту Вашого будинку, і стиль оформлення внутрішніх приміщень, і площу будови (від цього залежить, скільки внутрішнього простору Ви готові виділити під «марш» на другий поверх).

Давайте дуже побіжно оцінимо переваги і недоліки перерахованих вище рішень.

Гвинтові сходи прекрасно впишуться в невелику кімнату (або хол), тим не менше — вельми проблематично підняти по ній щось габаритне. Мабуть, це найбільш компактне рішення, але не кожна сім’я погодиться на такий варіант.

Маршові сходи — найпопулярніші, вони можуть бути прямими (одномаршовими) або прямокутними (двомаршовими). До таких рішень ми звикли з дитинства (адже в наших багатоповерхових міських будинках застосовуються саме двомаршеві сходи з майданчиками для з’єднання поверхів). Це знайомо, не викликає відторгнення.

Сходи на больцах виглядають легкими і повітряними, економлять простір. Даний тип сходів не має яскраво виражених несучих елементів — ступені немов «тримаються» один за одного або безпосередньо за стіну (з одного боку). Подібні рішення вимагають дуже точного і відповідального технічного розрахунку (наприклад, по допустимому навантаженні на щабель), і навряд чи варто самостійно розробляти такі проекти. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцями фірми з установки сходів! Або повністю довірте роботу досвідченим майстрам, подивившись портфоліо організації.

Розсувні сходи зазвичай використовується для дачі або для рідкісного проживання, наприклад, якщо вони ведуть на горище. Навряд чи їх варто всерйоз розглядати як варіант, якщо у Вас великий високий будинок, в якому другий поверх використовується для постійного проживання. У такій ситуації — ніяких розсувних драбин! Тільки для горища, і ніяк інакше! Шукайте нормальне рішення, яке не буде створювати труднощів для Ваших домочадців!

За матеріалом сходи можуть бути:

 • Дерев’яні;
 • Залізобетоні;
 • Металеві (у тому числі — ковані);
 • Скляні.

Вибір матеріалу, з якого будуть виконані сходи, залежить від загального стилю приміщення. І це не дивно. Як ми вже зазначали вище, сходи в інтер’єрі житла — дуже важливий елемент.

У дерев’яний будинок в стилі «кантрі» органічно впишуться дерев’яні сходи. Металеві або скляні сходи (а також ті, що поєднують в собі обидва матеріали) прекрасно підійдуть в інтер’єр у стилі хай-тек, модерн.

Якщо ж мова заходить про ковані сходи, то це рішення просто таки напрошується для будинку, оформленого в традиціях Європи середніх («золотих») століть. Втім, для «класики» підходять і рішення з деревини — якщо Ви будете використовувати різьблену дерев’яну драбину, де кожен елемент — вже витвір мистецтва.

На тому рішення не обмежуються. Для будинку в класичному стилі підійде і монументальні залізобетоні сходи … їх можна зробити цілком навіть красивими і сучасними — для цього досить використовувати обробку штучним каменем або керамікою.

Як бачите, тут є над чим подумати, перш ніж відправитися в магазин за покупкою …

 

 
comments powered by HyperComments