Главная / Поради / Які натяжні стелі краще вибрати?

Які натяжні стелі краще вибрати?

 
 

Сучасні стелі відрізняє їх пишність, різноманітність дизайнерських рішень, краса і естетичний вигляд. Найбільшою популярністю користуються саме натяжні стелі.

Що являють собою натяжна стеля? З чого вони зроблені і який матеріал кращий? І який, в результаті, зробити вибір? У цих питаннях спробуємо розібратися.

07-08-16-foto-600x402-1

У чому перевага натяжних стель?

По-перше, потреби до підготовки старої стелі до монтажу нової — немає. Недоцільні трудовитрати і фінансові витрати на те, щоб вирівняти її і заштукатурити. Виняток можуть скласти тільки найбільш запущені випадки: конструкція будинку застаріла, зі стелі постійно обвалюється штукатурка. Нерівності, якщо і будуть на старій стелі, то вони не будуть псувати вид нової.

По-друге, монтаж стелі від http://bayo.org.ua/ досить швидка за часом процедура (в середньому монтаж займе близько 3 годин).

По-третє, хороший термін експлуатації. При акуратному обслуговуванні термін служби натяжних стель досягає 15 років, при цьому, вони зберігають спочатку яскраві кольори.

По-четверте, до монтажу натяжних стель приступають після виконання «брудних» робіт по ремонту, а їх установка супроводжується відносно невеликою кількістю сміття.

По-п’яте, дуже гарний зовнішній вигляд у натяжних стель. Фактури можуть бути абсолютно несхожими: під мармур, шкіру, дерево і так далі.

Плівки бувають глянцеві і матові, найрізноманітніших кольорів і відтінків, з малюнком і без, вони також можуть світитися в темряві, а якщо вам хочеться — будуть напівпрозорими. Таку стелю можна прикрасити і точковими світильниками або зупинити вибір на стандартних люстрах.

Загалом, стеля може бути і на будь-який смак, і на будь-який фінансовий достаток!

Як вибрати натяжну стелю?

Натяжні стелі являють собою полотнища, які можуть бути з полівінілхлоридної (ПВХ) плівки або з поліефірної тканини. Обраний замовником матеріал закріплюється за певною технологією на спеціальному профілі, який розташовують нижче основної стелі приміщення. Кожен з матеріалів, що застосовуються для такого виду стель, має низку своїх переваг і недоліків.

Тому, вибирати стелю слід в такому порядку:

розглянути, з яких матеріалів натяжні стелі виготовляються;

 • вивчити переваги і недоліки кожного матеріалу, зіставити з характеристиками приміщення, в якому буде застосована натяжна стеля;
 • визначитися з дизайном стелі;
 • визначитися з вартістю витрат;
 • вибрати надійну фірму-виконавця.

Стелі з полівінілхлоридної (ПВХ) плівки

У більшості випадків, як матеріал для натяжних стель застосовується ПВХ плівка. Ширина плівки 1300 — 2200 мм. Якщо ж стеля ширша, то полотнища плівки підлягають зварюванню (за певною методикою). Шов, звичайно, буде, проте ледь помітний.

Для класичних плівкових стель колірна палітра дивує своєю різноманітністю (сотні тонів і півтонів). Плівкові стелі можуть бути і глянцеві, і матові.

07-08-16-foto-600x449-3

Художні образи стелі з плівки (ФОТОДЕКОР) є творчим рішенням: у стелі не тільки оригінальна форма і колір — на стелі зображені картини (денне / нічне небо, букети, пейзажі), абстракції. Такі стелі не відрізняються від класичних за якістю або необхідністю додаткового догляду, але за вартістю — значно дорожче.

Переважні характеристики:

 • міцність і довговічність;
 • має відмінну вологостійкість, стеля відмінно миється;
 • можливість застосування найсміливішого дизайнерського рішення (стеля може бути і в кілька рівнів, і ступінчастою, і, відповідно до форми каркаса, аркою), їй можна надати будь-яку форму (і коло, і квадрат, і півмісяць, і серце);
 • глянцева плівка забезпечує дзеркальність, тим самим візуально збільшуючи невеликі приміщення;
 • не притягає пил, тим самим, зберігаючи в приміщенні свіжість.

Недоліки:

 • температурні обмеження: не переносить температури більш 650С, тому що розтягується при підвищенні температури понад цього порога, починає втрачати форму і, відповідно, провисати, а при зниженні температури вниз від позначки 00С — плівковий матеріал стає жорстким, підвищується його крихкість;
 • стелі з плівки бояться і гострих предметів.

Стелі натяжні тканинні

Поліефірна тканина, що застосовується для стель, по обидва боки просочується поліуретановим складом поліестеру. Пружність цього виду тканини набагато вища, ніж у ПВХ-плівки, вигідно відрізняє її і стабільно широкий розмір (ширина рулону 4000 м, товщина матеріалу 0,25 мм). Ширина оптимальна і практично завжди дозволяє виготовити натяжну стелю без швів. Якщо необхідно змонтувати стелю більш широкого розміру, тоді полотна матеріалу (поліефірна тканина) з’єднуються за допомогою спеціального профілю (зварюванні вона не підлягає). Колір такої стелі спочатку матовий білий, після установки можна покрити фарбою, затонувати, нанести малюнок.

07-08-16-foto-600x518-2

Переваги:

 • висока міцність в експлуатації;
 • не викликає алергічних реакцій, не виділяє неприємних запахів;
 • при низьких температурах (витримує і -300С) зберігає свої характеристики.

Недоліки:

 • неможливо застосувати до будь-якого дизайнерському варіанту стелі (наприклад, до стелі нестандартної конструкторської форми);
 • обмежена колірним рішенням.

Особливості монтажу натяжних стель

Монтаж натяжних стель ґрунтується на досить простому принципі: матеріал для стелі розтягується на необхідний розмір стелі приміщення, потім щільно закріплюється.

Якщо стелі потрібно надати якусь форму, тоді простір стелі розділяється на зони, і форма ця виводиться за допомогою гіпсокартонних елементів.

Принципи монтажу:

Спочатку прокладається електропроводка.

Потім встановлюється багет (він же — кріпильний профіль) на 5-10 см нижче стелі.

Далі матеріал для стелі полотно фіксується на багеті спеціальними зажимами, закріплюється в кутах.

Після цього, нагрівають закріплену плівку до 600С. Нагрівання відбувається за допомогою теплової гармати. Під дією високої температури плівка розтягується, роблять це до тих пір, поки вона не витягнеться до необхідного розміру. Закріплюється готове полотно по всьому периметру стелі за допомогою кріпильного профілю (багета). Коли полотно охололо, його натягають, отримуючи ідеальну гладь стелі.

Нагрівання може бути виключене тільки в разі, якщо в якості матеріалу для обробки стелі обрана поліефірна тканина.

Полотно, за допомогою спеціального шнура, щільно закріплюється в багеті, далі воно натягується, а всі надлишки — обрізаються.

Тільки після закінчення монтажних робіт, пов’язаних з плівковим стелею, допускається переходити до підключення освітлювальних приладів.

 
comments powered by HyperComments