Технології

Samsung випустить 3-нм мобільний чип, спроектований ШІ

Samsung представила свій перший мобільний процесор, розроблений з використанням передового 3-нм техпроцесу з транзисторами GAAFET (Gate-All-Around Field-Effect Transistor), водночас майже весь дизайн і оптимізацію було виконано за допомогою інструментів електронно-комп’ютерного проєктування (EDA) на базі штучного інтелекту, створених компанією Synopsys.

by @vecstock

Нову систему на кристалі (SoC) було створено з використанням програмного пакета Synopsys.ai, що включає три ключові інструменти. Перший, DSO.ai, відповідає за проєктування чіпів, другий, VSO.ai, фокусується на функціональній верифікації, а третій, TSO.ai, тестує напівпровідникові вироби. Ці інструменти використовують глибоке навчання для обробки великих обсягів даних, автоматизуючи та прискорюючи ключові етапи проєктування, які зазвичай вимагають багато часу та зусиль.

Зокрема, програмне забезпечення Fusion Compiler та інші інструменти з набору Synopsys.ai оптимізували всі етапи розроблення нового чипа, починаючи з розміщення компонентів на кристалі та закінчуючи балансуванням продуктивності й енергоспоживання. Завдяки цим ШІ-інструментам, процесор зміг домогтися 300 МГц приросту тактової частоти і знизити енергоспоживання на 10%. Це перший складний проєкт Samsung на основі новітнього 3-нм техпроцесу GAAFET, хоча компанія представила цю технологію майже два роки тому.

До цього часу компанія застосовувала транзистори з круговим затвором для створення менш складних процесорів, наприклад, для майнінгу криптовалют. З новою системою на кристалі Samsung змогла використовувати передові транзистори в високопродуктивних мобільних пристроях. Цей успіх ознаменував вихід Samsung на ринок високопродуктивних мобільних чипів, розроблених з використанням технологій штучного інтелекту, що дасть змогу прискорити масове виробництво GAAFET-чипів для майбутніх флагманських пристроїв Galaxy.

За словами Шанкара Крішнамурті, генерального директора EDA Group в Synopsys, постійно зростаючий попит на поліпшені показники продуктивності, споживання енергії та щільності (PPA) у високопродуктивних мобільних процесорах вимагає оптимізації інструментів EDA на всіх рівнях. Набір можливостей для підвищення показників PPA для CPU і GPU, представлений у пакеті Synopsys.ai, дасть змогу клієнтам компанії досягти найкращих результатів під час проєктування чипів на базі передових технологій Samsung.

Оскільки Samsung планує впровадити 3-нм технології в майбутні флагманські пристрої Galaxy, компанії вдалося закласти міцну основу для розширення лінійки високопродуктивних процесорів. Використання можливостей штучного інтелекту в EDA-інструментах допомогло істотно знизити час і ресурси, необхідні для проєктування і тестування. Це принесе компанії конкурентну перевагу у виробництві 3-нм чипів для смартфонів, планшетів та інших мобільних пристроїв.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button