Главная / Земля / Земля на межі глобальної екологічної катастрофи

Земля на межі глобальної екологічної катастрофи

Землі загрожує масштабний екологічний крах, що в кінцевому рахунку може зробити її непридатною для проживання.

14d7af81d98ed001b12ceb84c1f84922
«Тільки недавно прийшла звістка, що глобальні популяції риб, птахів, ссавців, земноводних і плазунів скоротилися на 58 % в період з 1970 по 2012 рік, а 20-30 % відомих видів у даний час знаходиться під загрозою зникнення», — говорить учений Джуліан Крібб.

«Це знищення життя на Землі не має прецедентів. Вплив людини на навколишнє середовище у недалекій перспективі може виявитися гірше катастрофи, через яку вимерли динозаври».

«Багато людей не розуміють, що наша доля цілком залежить від інших істот, рослин і організмів, які ми бездумно губимо. Вони забезпечують нас чистим повітрям, їжею і водою, інгредієнтами для ліків. Люди зараз фактично руйнують власний будинок по цеглинці. Кожен долар, який ми витрачаємо на продукти харчування або матеріальні блага, посилає крихітні, майже непомітні сигнали в довгі промислові і торгові ланцюжки, прискорюючи спустошення. В результаті лісу скорочуються, пустелі розширюються, а океани окислюються».

Нещодавнє дослідження Прінстонського університету виявило зменшення рівня кисню в атмосфері Землі на 0,1 % за останні 100 років. Ймовірно, через розчищення земель, закислення океану і спалювання викопного палива.

«Хоча це ще не великий сигнал, він є черговим показником нашої здатності порушувати систему життєзабезпечення Землі», — підкреслює Крібб.

У світі в даний час спалюється досить викопного палива, щоб підвищити глобальну температуру на 4-5 °C до 2100 року. Ця подія позбавить більшість тварин і людей шансів на порятунок. Тим не менш, за словами автора, ми досі сперечаємося про реальність того, що відбувається і заходи запобігання катастрофи.

«Сьогодні людство стикається з десятьма величезними екзистенціальними загрозами, породженими нашою власною діяльністю. Гарна новина полягає в тому, що у нас є мізки і технології для їх вирішення. Але поки що нам не вистачає колективної волі, вміння співпрацювати і спеціальних інститутів, і це викликає занепокоєння».

Крібб впевнений, що шляхом переміщення виробництва продуктів харчування назад в міста з використанням передових технологій і рециркуляції води і поживних речовин людство може повернути дикій природі 24 мільйони квадратних кілометрів земної поверхні. Це допомогло б покласти кінець шостому масовому вимиранню, яке зараз відбувається на планеті, а також значно знизило б кількість вуглецю в атмосфері, викликає зміну клімату. І, крім того, дозволило б створити нові галузі промисловості і нові робочі місця для міського і сільського населення.

 

 
comments powered by HyperComments