Головна / Земля / Мурахи виявилися здатні боротися з хворобами рослин

Мурахи виявилися здатні боротися з хворобами рослин

Нове дослідження співробітників Орхуського університету показує, що мурашки інгібують щонайменше 14 різних захворювань рослин.

Мурахи живуть близько один до одного в своїх оселях і тому сильно схильні до поширення інфекцій. Але у них є свої ліки від хвороб. З одного боку, вони дуже гігієнічні, а з іншого — вони можуть вилікувати себе і один одного антибіотиками, які виробляють самі завдяки спеціальним залозам. Крім того, бактеріальні колонії, які мурахи культивують на своїх ногах і тілі, також можуть допомагати лікувати захворювання.

Попередні дослідження показали, що деревні мурахи, переміщені на яблуневу плантацію, зменшили виникнення двох хвороб яблуні (парша і яблучна гниль). Це спонукало дослідників звернутися до аналізу літератури, який показав: є докази, що мурахи можуть інгібувати принаймні 14 різних захворювань рослин.

«Ми ще не знаємо, як мурахи лікують рослини, — каже старший науковий співробітник Орхуського університету Йоахім Оффенберг, провідний автор дослідження. — Але ми знаємо, що мурашки виділяють феромони на листя рослин, щоб знайти зворотний шлях. І ми знаємо, що деякі з них володіють протимікробними властивостями. Лікувальний ефект може бути зумовлений цими феромонами».

Дослідники вважають, що мурахи і їх антибіотики можуть бути використані в сільському господарстві в майбутньому. Вони сподіваються, що подальші дослідження в цій галузі дозволять виявити нові типи біологічних агентів, які можуть бути використані в боротьбі з стійкими хворобами рослин.