Главная / Всесвіт / Зонд NASA виявив залишки вимерлих вулканів на північному полюсі Місяця

Зонд NASA виявив залишки вимерлих вулканів на північному полюсі Місяця

Вчені SETI повідомили про знахідку імовірно лавових трубок на поверхні північної півкулі Місяця. Утворення, розташовані в кратері Філолай, були зафіксовані зондом LRO.

Про те, що це дійсно лавові трубки, вчені не можуть сказати зі стовідсотковою впевненістю, йдеться в повідомленні інституту SETI, проте є велика ймовірність цього, враховуючи їх геологічну структуру і форму. Більше того, вчені впевнені, що в трубках може перебувати вода, що робить цю місцевість придатною для побудови майбутньої бази на Місяці.

Подібні утворення, що залишилися від потужних вивержень на Місяці з часів його формування, є ідеальним місцем для існування колонії не тільки завдяки наявності в них води, але і через те, що ці утворення можуть служити укриттям від смертоносного ультрафіолетового випромінювання Сонця.

Планетолог NASA Паскаль Чи повідомив, що кратер Філолай є порівняно молодим і виник пізніше того, як поверхня Місяця застигла. Його вік становить трохи більше 1,1 мільярда років. Ця обставина викликає у вчених надію на те, що ретельне дослідження лавових трубок кратера допоможе встановити точний час припинення виверження вулканів на древній Місяці.

 
comments powered by HyperComments