Всесвіт

Чумацький Шлях розвивається не так, як ми думали: відкрито несподівану властивість галактики

Група астрономів з Женевського університету (UNIGE) виявила незвичайну властивість Чумацького Шляху: міжзоряне середовище нашої галактики неоднорідне.

Чумацький Шлях – піщинка в безмежному океані галактичних ниток

Раніше в теоретичних моделях була інформація про те, що в міжзоряному середовищі елементи важче гелію і водню однорідно перемішуються і досягли рівня хімічного збагачення. Схоже відбувається в атмосфері Сонця: це називають сонячною металічністю.

Але автори нової роботи спростували цю інформацію: вони з’ясували, що гази не так сильно перемішуються. Це вплине на раніше побудовані моделі еволюції галактик.

Процес нуклеосинтезу – утворення ядер хімічних елементів важче водню – збагачує міжзоряне середовище, зазвичай складається тільки з водню і гелію, ще й атомами інших важких елементів.

Автори нової роботи оцінили, наскільки ця теорія вірна: вони використовували атмосферу 25 зірок і вивчили її за допомогою двох телескопів — Hubble і VLT (Very Large Telescope). Для того, щоб виміряти вміст пилу, вчені застосували новий метод.

“Для того, щоб врахувати загальне співвідношення газу і пилу, деякі елементи — такі як залізо, цинк, титан, кремній і кисень — спостерігалися одночасно. Після цього ми могли оцінити частку металів у пилу і додати її до наявних оцінок для встановлення загального співвідношення” – стверджує Анналіза де Сіа, провідний автор дослідження.

В результаті з’ясувалося, що міжзоряне середовище неоднорідне. Навіть більше – в деяких регіонах Металічність склала тільки 10% від сонячної.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button