Земля

10 мільйонів років тому пустелі в Андах були лісами (фото)

В ході експедиції в Перу дослідники виявили гігантське викопне дерево на безжиттєвому плато. Знахідка, якій імовірно 10 мільйонів років, свідчить про те, що навколишнє середовище в Андах дуже сильно змінилося.

Ретельно вивчивши дерево, команда виявила, що природа в горах була більш вологою, ніж раніше передбачали існуючі кліматичні моделі. Анатомія скам’янілого дерева, знайденого дослідниками, дуже схожа на дерева, які ростуть в тропічних лісах на низьких висотах.

Однак вчені відзначають, що, швидше за все, така екосистема проіснувала недовго. Скам’янілості віком у п’ять мільйонів з цих же місць повністю відповідають сучасним, посушливим зразкам.

Сьогодні це викопне дерево знаходиться на посушливому плато на висоті 4000 метрів над рівнем моря. Дослідники припускають, що раніше ліс, ймовірно, перебував на висоті близько 2000 метрів.

«Це дерево і сотні зразків викопної деревини, листя і пилку показують, що колись ці рослини були живі, екосистема була більш вологою», – коментують експерти. «Ймовірно, зараз немає порівнянної сучасної екосистеми, тому що раніше температура була вищою».

Вчені прийшли до висновку, що і висота, і рослинність різко змінилися за відносно короткий період часу. Це підтверджує гіпотезу про те, що тектонічне підняття цього регіону відбувалося дуже швидко і імпульсивно.

«Андське підняття зіграло важливу роль у формуванні клімату Південної Америки, але зв’язок між підйомом Анд, місцевим кліматом і рослинністю досі недостатньо вивчений», – кажуть автори роботи. Вони також відзначають, що до кінця цього століття зміни температури і концентрації вуглекислого газу в атмосфері знову наблизяться до умов 10 мільйонів років тому.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button