Земля

Потепління змиває Росію в море

Площа країни щорічно зменшується на 468 квадратних кілометрів.

11-11-15-foto-600x450-1

Танення вічної мерзлоти і розмиття берегів на північних кордонах РФ, пов’язане з глобальним потеплінням, щорічно зменшує територію Росії на сотні квадратних кілометрів. До таких невтішних висновків прийшли російські вчені.

РФ щорічно втрачає територію, приблизно рівну площі Андорри (468 квадратних кілометрів). Про це заявив голова Інституту кріосфери Землі Сибірського відділення Російської академії наук Дмитро Дроздов, якого цитує ТАСС.

«Берега і на півдні теж розмиваються, але на півночі вони розмиваються набагато швидше», — говорить він.

Зміцнювати берегову лінію, як це робиться в південних морях, на півночі безглуздо, зазначив він, танути від цього вони не перестануть, підкреслив Дроздов.

«Це процес природний, процес неминучий», — вважає вчений.

Мерзлота, пояснив представник РАН, починає танути тоді, коли тепло накопичується біля поверхні землі в достатній кількості, щоб у структурі ґрунту відбулися істотні зміни. Потепління клімату стало головним чинником, що запустив цей процес.

Танення мерзлоти, як пояснив Дроздов, буде супроводжуватися подальшим потеплінням, що призведе до перерозподілу видів діяльності людини по території. Іншим наслідком танення мерзлоти є забруднення підземних вод.

Однак найбільш важкі наслідки потепління матиме у вигляді того ж розмивання берегів, яке прискориться, призведе до забруднення води і, в кінцевому рахунку, серйозного погіршення екології, додав геолог.

Кнопка «Наверх»
Закрыть