Земля

Льодовики Антарктиди стали танути швидше від арктичних

Нещодавно завершений аналіз більш ніж 40-річних архівів супутникових спостережень за антарктичними льодами дозволив виявити закономірності та отримати кількісні оцінки зміни площі покриття морським льодом Крижаного континенту. Часовий ряд архівів спостережень охоплює період з кінця 1970-х років по теперішній час.

Морський лід на великих територіях, чинить серйозний вплив на всю систему нашої кліматичної планети, відбиваючи сонячну радіацію і обмежуючи теплообмін між океаном та атмосферою.

Супутникові дані свідчать про те, що поступове, триваюче протягом десятиліть повільне загальне збільшення площі морського льоду в Антарктиці повернулося назад в 2014 році. Причому відносні темпи зменшення площі поверхні льоду в період з 2014 по 2017 р. , набагато перевищують аналогічний показник танення льоду в Арктиці в цей же період.

Встановлено, що інтенсивність танення морських антарктичних льодів в 2017 році досягла свого максимуму в середньому за рік, так і в середньому за місяць (у лютому 2017 року).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button