Фото

10 найбагатших людей в історії

У кого було більше грошей — у Джона Рокфеллера або Чингісхана? Відповідь на це просте запитання може бути дуже і дуже складним, так як ці люди жили в абсолютно різних фінансових системах. Протягом всієї історії людської цивілізації були свої багатії, які володіли величезним статком. Але як зіставити долари і соболині шкурки або середньоазіатські динари і сучасні біткоіни?

Цей рейтинг найбагатших людей світу, заснований на дослідженях провідних економістів, істориків і фінансистів і являє собою спробу зіставлення статкуу різних історичних персон. Незважаючи на всю складність зіставлення, цей список більш-менш точно ранжує найбагатших людей в історії і наочно показує ступінь їх економічного впливу.

(Всього 10 фото)

 

Джерело: trendymen.ru

1. Чингісхан

Жив: 1162-1227
Країна: Монгольська імперія.
Багатство: Багато землі, дуже багато землі.

Чингісхан, безсумнівно, є одним з найбільш успішних військових лідерів усіх часів. Як лідер Монгольської імперії, яка на піку свого розвитку простягалася від Китаю до Європи, він контролював найбільшу імперію в історії. Тим не менш, незважаючи на велику військову могутність, Чингізхан ніколи не збирав багатство і був дуже щедрим правителем. Ключем успіху називають той факт, що він завжди ділився зі своїми полководцями і віддавав їм території, які можна порівняти за площею з середньою європейською країною.

2. Білл Гейтс

Жив: 1955-теперішній час
Країна: Сполучені Штати Америки
Багатство: $ 78 900 000 000

Найбагатша людина, яка живе досі, Білл Гейтс володіє статком, який перераховують принаймні раз на рік. В цьому році Forbes оцінює чистий капітал засновника Microsoft в $ 78 900 000 000. Це на вісім мільярдів більше, ніж у співзасновника Zara Амансіо Ортега, який значиться другим за багатством у світі.

3. Алан Руфус

Жив: 1040-1093
Країна: Англія
Багатство: $ 194 000 000 000

Племінник Вільгельма Завойовника Руфус приєднався до дядька в ході нормандського завоювання. Він помер, володіючи статком ? 11,000, що в перерахунку на сучасні гроші дорівнює $ 194 мільярдів.

4. Джон Д. Рокфеллер-старший

Жив: 1839-1937
Країна: Сполучені Штати Америки
Багатство: $ 341 000 000 000

Рокфеллер почав інвестувати в нафтову промисловість у 1863 році і до 1880 року його компанія Standard Oil контролювала 90% американського виробництва нафти. Як було сказано в некролозі Рокфеллера в New York Times, його статок на момент смерті оцінювався в $ 1,5 мільярда на основі 1918 федеральної податкової декларації.

5. Ендрю Карнегі

Жив: 1835-1919
Країна: Сполучені Штати Америки
Багатство: 372 мільярди доларів

Ендрю Карнегі може вважатися найбагатшим американцем всіх часів. Цей шотландський іммігрант розгойдав компанію JP Morgan до вартості у $ 480 мільйонів у 1901 році, що відповідає приблизно трохи більше 2,1% від ВВП США.

6. Йосип Сталін

Жив: 1878-1953
Країна: СРСР
Багатство: Повний контроль країни з 9,6% світового ВВП.

Сталін є особливою фігурою в сучасній економічній історії: диктатор з абсолютною владою, який також контролював одну з найбільших економік у світі. Хоча практично неможливо відокремити багатство Сталіна від багатства Радянського Союзу, унікальне поєднання економічної міці та повного контролю над СРСР роблять Сталіна одним із найбагатших людей всіх часів.

7. Великий Акбар

Жив: 1542-1605
Країна: Індія
Багатство: Імперія з 25% світового ВВП.

Індійський імператор з династії Великих Моголів Акбар управляв імперією, яка створювала близько однієї чверті світового ВВП. Приналежність до індійської еліти накладала на Акбара свої правила поведінки, тому слава про розкішне життя улюбленця долі надовго пережила його самого.

8. Імператор Шензонг

Жив: 1048-1085
Країна: Китай
Багатство: Імперія з 25% до 30% від світового ВВП

Китай часів династії Сун (960 – 1279) був однією з найбільш економічно потужних імперій всіх часів. За словами професора Рональда А. Едвардса, історика в області китайської економіки, Китай того часу виробляв від 25% до 30% всієї продукції в той час. Імператор мав величезний набір інструментів для контролю над економікою, саме тому він і увійшов в наш рейтинг.

9. Август Цезар

Жив: 63 р. до н. е.-14 р. н. е.
Країна: Рим
Багатство: $ 4,6 трильйона

Не тільки Август Цезар стояв на чолі імперії, на яку припадало від 25% до 30% від загального обсягу виробництва в світі. Але тільки йому вдалося контролювати багатство, еквівалентне однієї п’ятої від загального капіталу Римської імперії. На нинішні гроші ця сума буде дорівнює $ 4,6 трильйона.

10. Манса Муса

Рік: 1280-1337
Країна: Малі
Багатство: багатшим, ніж хто-небудь міг описати

Манса Муса, царя Тімбукту, часто називають найбагатшою людиною в історії. Професор історії Річард Сміт описує царство Муси як найбільше підприємство по видобутку золота у світовій історії. Але наскільки багатий був сам Муса? Багато згадують його паломництво в Мекку, коли його щедрі пожертви викликали економічну кризу в Європі, а каравани верблюдів доверху навантажених золотом тяглися від горизонту до горизонту.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button