Фото

10 найбільш незвичайних захисних механізмів захисту тварин (фото)

Скунси готові до атаки.

Леви, тигри, ведмеді, вовки – всі вони, без сумніву, грізні хижаки. Саме тому в нашому огляді їх не буде. Ефективний пасивний і активний захист часом набагато важливіше за будь-які атакуючі дії. Ми розповімо про різноманітні механізми, якими користуються тварини, у яких немає зубів і пазурів.

1. Креветка-богомол

Креветка-богомол.

Креветка-богомол – чемпіон серед підводних істот зі спринту. З місця вона здатна розвинути швидкість до 23 м/с – це, до прикладу, досить, щоб пробити акваріумне скло. Навіть пройшовши поруч з «умовним супротивником» ця «торпеда» утворює таку ударну хвилю, яка сама по собі може паралізувати іншу тварину. Бульбашки ударної хвилі миттєво дезорієнтують і без того ошелешеного такою спритністю хижака.

2. Жук-бомбардир

Жук-бомбардир.

При виникненні загрози жук-бомбардир здатний прицільно вистрілювати з залоз в задній частині черевця розігрітою сумішшю хімічних речовин. Температура суміші в момент пострілу досягає 100 °C, а її викид супроводжується голосним звуком.

3. Опосум

Опосум.

Завдяки наявності в крові антидоту, опосуми володіють стійкістю до отрути своїх головних недругів – гримучих змій. Оскільки більшість хижаків не вживають в їжу падло, акторські здібності цьому звірові знадобилися не менше. Поранений або сильно наляканий опосум падає, прикидаючись мертвим. При цьому у нього скляніють очі, з рота тече піна, а анальні залози виділяють секрет з неприємним запахом. Ця уявна смерть часто рятує опоссуму життя — хижак, обнюхавши нерухоме тіло, зазвичай йде. Через деякий час опосум «оживає» і тікає.

4. Голчатий тритон

Голчатий тритон.

Девіз цього хитруна: «Ти помилився, я – несмачний». Особливістю іспанського тритона є виступаючі з боків у разі небезпеки загострених кінців ребер. На кінцях ребер знаходиться отруйна речовина, що викликає роздратування і печіння в пащі хижака і змушує його просто виплюнути здобич. Після такої процедури рани на шкірі тритона гояться лічені години.

5. Рогата ящірка

Рогата ящірка.

Рогата ящірка має один з найбільш дивних механізмів захисту при загрозі, вона може стріляти кров’ю з очей. Такий активний захист діє спантеличено на хижака; крім того, смак крові ящірки неприємний для котячих і псових а щоб уникнути захоплення за голову або шию, жабовидні ящірки пригинають, або піднімають голову таким чином, щоб направити свої черепні шипи вгору або назад. Рогата ящірка може бути і нешкідлива, але хитра, обережна і виглядає досить страшно і загрозливо!

6. Краб-боксер

Краб-боксер.

Це боєць. Краб носить актинії, як боксерські рукавички, і може контратакувати нападників. Опік актиній плюс удар клешнею – такий от захист.

7. Дикобраз

Дикобраз.

Дикобраз має найдовші голки серед ссавців. Важко в це повірити, але це волосся. Деякі досягають 40 см в довжину і 7 мм діаметрі, є гострими і можуть викликати запалення, якщо ними вколотися. Дикобраз також може гриміти короткими голками на хвості, як гримуча змія. А в іншому це “нічне” і “травоїдне” звірятко…

8. Комодский дракон

Комодский дракон.

Гігантського індонезійського варана прозвали «повільним вбивцею» зовсім не за повільність (при необхідності комодский дракон здатний пересуватися зі швидкістю до 20 км/год). Вистеживши оленя, кабана або буйвола, варан атакує із засідки і прагне завдати жертві рвану рану, в яку заноситься отрута і безліч бактерій з ротової порожнини. Максимум через 3 тижні жертва гине від зараження крові. З боку це полювання варана виглядає як захист. Мовляв, «лежу в затінку нікого не чіпаю, а тут мене мало не затоптали, ось я і вкусив…»

9. Скунс

Скунс.

Скунсові здатні викидати струмінь секрету на відстань 1-6 метрів. Більшість тварин просто не здатні витримати «хіматаку» і воліють не зв’язуватися зі скунсами.

10. Людина

Людина.

Може здатися дивним, що Homo sapiens потрапив у цей список. Лоскіт також є захисним механізмом. Зверніть увагу на те, що найбільш «смішні» місця прикривають найвразливіші точки. При зовнішніх подразники гіпаталамус змушує людину відскакувати або відбиватися, а оскільки сама для себе людина загрози не представляє тому лоскіт для самого себе не працює. Можете переконатися в цьому самі…

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button