Фото

Бобри позбавили канадське місто інтернету, ТБ і стільникового зв’язку, прийнявши підземний кабель за колоду

Як визнають місцеві представники магістрального інтернет-провайдера, в Британській Колумбії відбулася воістину канадська історія: високі технології всуху програли силам природи. І нехай в якості останніх виступили лише бобри, які активізувалися навесні, легше від цього не стає. Та й «всуху» тут метафора: останки перегризеного кабелю здорово підтопило водами розташованої неподалік річки.

Як повідомляє сайт CTV News, перші натяки на серйозні неполадки з магістральним інтернет-з’єднанням у містечку Тамблер-Рідж почали проявлятися близько четвертої години ранку в суботу, 24 квітня. Через деякий час розбиратися відправили цілу бригаду техніків – зв’язок зник у всіх дев’яти сотнях будинків і будівель муніципалітету. Після обстеження оптоволоконного кабелю, який йде до міста з’ясувалося, що він став жертвою диких тварин.

З приходом першого тепла велетенські гризуни почали облаштовувати підконтрольну їм територію. Серед іншого бобри вирішили побудувати нову нору в березі річки. І, оскільки цілеспрямованості цих тварин може позаздрити тільки товарний склад, інтернет-кабель не врятувало навіть те, що він знаходився більш ніж в дюжині метрів від кромки води. Працьовито проробляючи прохід нового житла, бобри натрапили на щось схоже на корінь і розібралися з ним найбільш логічним способом.

Неподалік від місця перегризання магістральних кабелів техніки знайшли свіжу греблю. На фото можна розгледіти нору, яку копали бобри, – вона видна в дальньому кінці ями / © Telus

Техніки місцевого підрозділу телекомунікаційної компанії Telus відкопали місце обриву і виявили, що від кабелів майже нічого не залишилося. Бобрів не зупинила навіть міцна тверда ізоляція товщиною в 4,5 дюйма (майже 12 сантиметрів). Вони прогризли її в декількох місцях, а один з магістральних кабелів повністю перерубали. Очевидно, якщо захисна оболонка не встояла перед зубами тварин, у тоненького оптоволокна всередині шансів не було взагалі.

Жителі Тамблер-Рідж на вихідні позбулися кабельного телебачення, інтернету і стільникового зв’язку. Частково проблему компенсували розташовані по сусідству вишки мобільного зв’язку, але їх ємності виявилося недостатньо на місто з населенням майже в дві тисячі осіб.

На перекладку кабелю і його відновлення пішло більше доби – працювати довелося у важких умовах дикої природи. Річ у тім, що до Британської Колумбії весна тільки-тільки почала приходити, і земля все ще змерзла. А нижче глибини промерзання, де копали хід бобри, в траншею надходила вода з річки. Надання послуг зв’язку відновилося лише після обіду в неділю.

© CTV News

Бобри докучають канадцям регулярно. Іноді це невеликі підтоплення ділянок, а часом – справжня загроза життю. Минулої осені прямо в передмісті Ванкувера, Сурреї, гризун-шкідник повалив кілька дерев на палісадник таун-хауса. Причому один ствол впав на будинок, пробив дах і вибив шибки. Тоді, на щастя, ніхто не постраждав, але місцеві жителі підняли питання про вилов тварини і її транспортуванні в безлюдну місцевість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button