Людина

10 ознак серйозного стресу

Якщо ви не усвідомлюєте сили стресу, тіло вам про це «розповість».

 

Стрес

 

Усі ми іноді відчуваємо нервову напругу, але якщо цей стан стає постійним, варто шукати способи боротьби з ним. Якщо ви якийсь час відчуваєте стрес, природно, що організм теж на нього реагує. Тому важливо знати, які сигнали подає наш організм. Про них розповідають у Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні.

1. Проблеми зі шкірою. Стрес може викликати псоріаз, вугрі та інші шкірні захворювання. Дослідження показали, що стрес і проблеми зі шкірою тісно пов’язані.

2. Зміна ваги. Стресові ситуації збільшують вироблення кортизолу. Це гормон, який стабілізує метаболізм жирів і вуглеводів і регулює рівень цукру у крові. Якщо цього гормону забагато, апетит підвищується, й організм починає виробляти менше тестостерону. А це спричиняє збільшення ваги.

З іншого боку, підвищений рівень адреналіну у крові може мати зворотний ефект. Адреналін прискорює обмін речовин, тому вага починає падати. Деякі дослідники вважають, що кортиколіберин (мультипептидний нейромедіатор і гормон, пов’язаний із реакцією організму на стрес) спричиняє втрату ваги.

3. Більш часті застуди. В одному американському дослідженні брали участь 276 людей. Дослідники виявили, що люди, які відчували тривалий стрес, частіше хворіли, ніж ті, хто не відчував стресу. Якщо ви часто хворієте, найімовірніше, ви просто переживаєте стрес.

4. Проблеми із травленням. Науково доведено, що стрес може негативно впливати на травний тракт. Наприклад, часті болі в животі можуть бути першою ознакою стресу.

Дослідники з Гарвардської медичної школи прийшли до висновку, що хронічний стрес спричиняє старіння травної системи та підвищує її чутливість.

5. Зниження концентрації уваги. За тривалого стресу концентрація уваги значно погіршується. Стає важко зосередитися навіть на повсякденних завданнях, що призводить до зниження якості роботи. Якщо ви помітили, що фокусування стало набагато складнішім, ніж раніше, це досить чітка ознака стресу.

6. Випадання волосся. Дослідження показали, що стрес може викликати повне випадання волосся.

7. Головний біль. Хоча головні болі можуть бути пов’язані з безліччю різних причин, ми також можемо звинувачувати в цьому стрес. Хоча знеболювальні пігулки можуть допомогти полегшити симптоми, завжди варто шукати причину цього болю.

8. Зниження лібідо. На думку американських дослідників, стрес також може бути пов’язаний зі зниженням лібідо. Якщо вас це турбує, ситуація сама собою не зміниться. Необхідно знайти причини стресу, щоб ефективно з ним упоратися.

9. Безсоння. Стрес може спричинити серйозні порушення сну. Це пов’язано з тим, що нервова система перебуває у постійному стані тривоги, що ускладнює її розслаблення.

Погана якість сну може призвести не тільки до зниження ефективності роботи, а й до погіршення якості життя. Якщо ви не можете заснути, важливо з’ясувати причину безсоння й усунути її якнайшвидше.

10. Проблеми із серцем. Дослідники показали, що стрес може вплинути на нормальний серцевий ритм. Тому пережитий стрес може бути набагато більш шкідливим, ніж здається на перший погляд.

«Не ігноруйте симптоми стресу та слухайте, що намагається сказати ваше тіло. І не забувайте розслаблятися — особливо у вихідні та святкові дні. Не займайтеся самолікуванням і вчасно звертайтеся за допомогою до лікаря», — ідеться у повідомленні.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button