Всесвіт

Створено найбільшу симуляція Всесвіту за всю історію

Новий набір космологічних симуляцій, в якому зібрано близько 60 трильйонів частинок, сьогодні є найбільшим з коли-небудь створених.

За словами творців, пакет моделювання, що отримав назву AbacusSummit, сприятиме витяганню таємниць Всесвіту з майбутніх досліджень космосу. Новинці присвячено кілька статей, опублікованих в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

AbacusSummit був підготовлений дослідниками центру обчислювальної астрофізики (CCA) Інституту Флетайрон в Нью-Йорку і центру астрофізики Гарварду, а також вченими Смітсонівського інституту. Складається з більш ніж 160 симуляцій, він моделює те, як гравітаційне тяжіння змушує частинки рухатися всередині прямокутної «Всесвіту». Такі моделі, відомі як моделювання N тіл, відображають поведінку темної матерії, яка становить більшу частину речовини Всесвіту і при цьому взаємодіє зі звичайною матерією тільки за допомогою гравітації.

“Цей набір настільки великий, що, ймовірно, містить більше частинок, ніж всі інші моделі N-тіл разом узяті», — говорить Леман Гаррісон, провідний автор однієї з нових статей. і науковий співробітник CCA.

AbacusSummit стане в пригоді вже зовсім скоро, через те, що в найближчі роки в результаті ряду інших досліджень будуть складені карти космосу з безпрецедентною деталізацією. Одна з цілей цих високобюджетних місій — поліпшити оцінки космічних і астрофізичних параметрів, які визначають, як Всесвіт поводиться і як вона виглядає.

«При детальних вивченнях галактик формуються надзвичайно докладні карти Всесвіту, і нам потрібні настільки ж амбітні моделі, які охоплюють широкий спектр можливих всесвітів, в яких ми могли б жити», — заявив Гаррісон. “AbacusSummit – це перший набір симуляцій, який має широту та точність, порівнянну з цими дивовижними спостереженнями».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button