Людина

Шотландськими вченими названі нові критерії мужності

Група шотландських вчених, використовуючи методику тривимірного сканування чоловічих і жіночих обличь, зайнялася вивченням сприйняття маскулінності. В результаті вони встановили, що мужність є комплексним поданням, для якого дуже важливо наявність декількох факторів одночасно.

Шотландськими вченими названі нові критерії мужності

Журнал Perception, в якому опубліковано звіт про дослідження вчених Сент-Ендрюського університету, повідомив, що це дослідження стало одним з перших, де була використана 3d технологія. Результати даної роботи показали, що маскулінність зараз має величезне значення і насамперед у соціальному аспекті. Як відзначають автори роботи, те, що сприймається як мужність, дуже впливає на привабливість, перспективи лідерства і рівень довіри до людини. Іншими словами, чим маскулінніше чоловік здається оточуючим, тим більше у нього шансів на вдалу кар’єру і високий соціальний статус в оточенні.

[ads2] Але головним завданням учених було визначити, з яких чинників формується сприйняття мужності. Так вони дійшли висновку, що у такого розуміння є кілька джерел походження.

Читайте також: Чоловічий і жіночий мозок — 20 відмінностей

В рамках дослідження вони порівнювали обриси обличчя людей з низьким і високим зростом і різною масою тіла. В результаті були отримані певні співвідношення між ростом, вагою і рисами обличчя. Після цього вчені запропонували учасникам експерименту вгадати масу тіла і зріст чоловіків тільки по їхніх обличчях – це знову підтвердило, що пропорції обличчя, вага і зріст певним чином взаємопов’язані.

[box type=”shadow”]«Ми були сильно здивовані, коли виявили, що лицьові ознаки ваги і росту, які були нами визначені, визначають сприйняття цих ознак в більшій мірі, ніж показники маси тіла і росту», – зазначив з цього приводу один з авторів дослідження доктор Девід Перретт.[/box]

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button