Технології

10 пророкувань від футурологів Кремнієвої долини

У місті Сан-Хосе пройшов семінар Institute for the Future – футурологічного конгресу, який відвідують як футурологи, так і бізнесмени. За його підсумками були визначені найближчі тренди, які визначатимуть технологічну програму на найближче десятиліття.

foto_cikavosti_06.07.2014-04

1. У найближчі 10 років з’явиться інтернет нового покоління. Не секрет, що початкова концепція інтернету розглядала його як своєрідну вільну зону, яка не була б схильна до впливу ні комерційних
структур, ні держави в цілому.

У результаті ж світ отримав централізовану і найвищою мірою вразливу систему. Однак, вже в
найближче десятиліття ситуація може змінитися.

Читайте також: Аналітики спрогнозували, яким буде світ у 2025 році

Вже зараз активно йде розробка технологічних рішень, які дозволять наблизити інтернет до початкової концепції. Проекти на зразок Hyperboria, TOR, Meshnet та інші отримали активний розвиток після
скандалів з прослуховуванням і тотальним шпигунством.

Зараз вони набирають обертів, так що вже через кілька років стара модель інтернету може бути витіснена новою.

2. З’явиться «Вікіпедія для виробників». Мережева енциклопедія «Вікіпедія» в якийсь момент зруйнувала поняття монополії на інформацію.

Зараз же можна очікувати того, що з’явиться подібний же проект, який впорядкує всі дані про всі види виробництва, існуючих на сьогоднішній день.

Як наслідок, монополії гігантів міжнародного рівня прийде кінець, бо будь-який користувач зможе
увійти в інтернет і відтворити будь-який виробничий ланцюжок.

Вже на даному етапі для цього є всі передумови – активно розвиваються мережеві фабрики, платформи для проведення досліджень, спільноти, що займаються виробництвом комплектуючих.

3. 3D-друк зробить революцію в будівництві. Стрімкий розвиток 3D-друку буквально
переверне уявлення про будівництві і виробництві в цілому.

Будинки, які будуть «друкувати», будуть відрізнятися зовні від існуючих на даному етапі, нагадуючи швидше «міста майбутнього» з фантастичних фільмів.

Сам процес будівництва стане менш трудомістким, а також значно урізноманітнює форм-фактори і змусить переглянути використовувані матеріали.

4. Зміниться уявлення про пенітенціарну систему. Основним напрямом стане трудотерапія. Ув’язнені зможуть розвивати власну справу, проводити дослідження і т.д.

Читайте також: Науково-фантастичні технології, що наближають нас до безсмертя

5. Спільне використання матеріальних благ та будь-яких ресурсів стане нормою. Останнім часом з’явилася величезна кількість стартапів, які ґрунтуються на так званій ідеї «спільного використання ресурсів».

Інакше кажучи, якщо у однієї людини є якийсь ресурс, а інша людина готова заплатити за те, щоб отримати його в тимчасове користування, то ці двоє людей можуть скооперуватися і отримати взаємну вигоду.

Житло, взяте в оренду за допомогою AirBnB, автомобіль, який береться напрокат в сервісах на зразок Mobility або ZipCar – все це перші приклади нової тенденції.

У найближчому майбутньому цей напрямок буде розвиватися, що вельми закономірно, якщо врахувати, що у відповідності з останніми дослідженнями, як люди, так і бізнес як правило використовує власні ресурси лише на 1/10.

6. Суспільні відносини будуть базуватися на моделі «заплати вперед».

Зараз з’явилася безліч соціальних стартапів, які прагнуть стимулювати користувачів на безоплатну доброту. Поки що невідомо, як буде ця модель працювати в разі придбання більш дорогих товарів, але вона продовжує активно розвиватися.

7. Дистанційна робота стане нормою. Число фрілансерів продовжує зростати з кожним днем. Згідно з прогнозами футурологів, особиста присутність незабаром може стати повністю необов’язковою, а відстань між людьми остаточно втратить значення. Також розвиваючі технології будуть цьому сприяти.

8. З’явиться глобальна карта мікрофлори Землі і докорінно змінить наше уявлення про роль та функції екосистеми. У тому випадку, якщо розвиток проекту під назвою Earth Microbiome Project буде успішним, уявлення людини про взаємозв’язок, що існує між різними рівнями життя на нашій планеті в корені
зміниться.

Зв’язок людини з екосистемою буде переглянуто, внаслідок чого неминучі зміни очікують більшість галузей знань. Будуть активно проводитися дослідження, спрямовані на те, щоб зробити можливим процес управління екосистемою на бактеріальному рівні.

9. За допомогою технологій Big Data з’явиться можливість моделювання реальності і прогнозування всіх соціальних процесів. Завдяки розвитку технологій людство навчиться відпрацьовувати соціальні процеси, зокрема, кризи, у віртуальності, що допоможе уникнути їх у реальності.

Масова гейміфікація дасть можливість проектувати реальність, заздалегідь прораховуючи можливість негативних явищ в соціумі і в політиці.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

10. Створення нейрокарти допоможе розширити можливості мозку. Про те, що можливості людського мозку на сьогоднішній день є фактично маловивченими, говорили вже неодноразово.

Але лише найближчим часом можна очікувати розвитку технологій у цій галузі. Зокрема, створення детальної нейрокарти дасть можливість стимулювати мозкову діяльність, внаслідок чого можливості людського мозку вкрай розширяться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button