Технології

Металеві поверхні навчили самоочищатися, навіть водопровідні труби (відео)

Нова технологія випаровування солоної води, розроблена в Массачусетському технологічному інституті (MIT), значно спрощує очищення поверхні. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances.

На трубах, інструментах і поверхнях, що контактують з солоною водою, зазвичай утворюється корозійний шар солі і інших розчинених мінералів, який необхідно зішкребти або змити. Інженери з MIT навчили металеві поверхні самоочищатися, навіть водопровідні труби. Новий метод дозволяє зробити мінерали настільки легкими для видалення, що вони просто відвалюються самі по собі.

Зазвичай, коли крапля солоної води прилипає до поверхні, мінерал утворює кулясту форму у міру випаровування. Таким чином кристал контактує з поверхнею на з великої площі. В кінцевому підсумку метали покриваються солоною кіркою по всій поверхні, яку важко видалити.

Для нового дослідження команда MIT вивчила способи змінити цей процес кристалізації шляхом «настройки» самих поверхонь. Врешті-решт вони наткнулися на інтригуючий феномен, якого раніше не спостерігали.

Якщо поверхня гідрофобна (водовідштовхувальна), нагріта й у неї певна нанорозмірна текстура з невеликими виступами, сіль кристалізується унікальним чином. Утворюється куля, незабаром під нею починають проростати дивні структури, схожі на ноги, штовхаючи її вгору. Врешті-решт вони ростуть так довго, що більше не можуть витримувати вагу, і кристал відламується.

Вчені стверджують, що властивості і текстуру поверхні із заданими параметрами можна легко перенести на різні предмети методом травлення або покриття. Це дозволяє легко масштабувати та впроваджувати розробку в існуючу інфраструктуру. Технологія знадобиться для опріснювальних установок, водорозподільних труб, геотермальних свердловин і практично скрізь, де регулярно використовується забруднена вода.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button