Технології

10 технологічних стереотипів та непорозумінь

sovremennie-tehnologii

Технологія оточує нас з усіх боків, вона стала невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Складність технологічної сторони життя, що оточує нас, породжує величезний сонм помилок і непорозумінь. Нижче представлені 10 найбільш поширених технологічних стереотипів та непорозумінь.
10. Вибух, спровокований мобільним телефоном

Стереотип: дуже небезпечно користуватися мобільним телефоном на заправній станції

Цей стереотип з’явився через велику кількість листів, розповсюдженних по всьому інтернету, що описують випадки вибухів нібито через використання мобільного телефону на заправній станції. Однак крім того, що насправді не було жодного зафіксованого випадку вибуху, викликаного мобільним телефоном, ніхто не зміг це довести навіть при наукових випробуваннях.

10 технологічних стереотипів та непорозумінь

При цьому, часто в інтернеті зустрічаються повідомлення наступного змісту: “новинні портали часто розповідають про вибухи газових насосів при використанні мобільного телефону, які відбуваються при виникненні пожежі на станції технічного обслуговування, а пожежники і поліція, у свою чергу, часто просто припускають наявність зв’язку між цими двома подіями “.

Незважаючи на повну відсутність доказів імовірності аварії, на заправних станціях в Австралії та Новій Зеландії знаходяться знаки, які зобов’язують водіїв при в’їзді на заправку відключити мобільний телефон. Більш того, в американському місті Сісеро, штат Іллінойс законом заборонено користуватися мобільним телефоном на автозаправній станції.

9. Перший трансатлантичний переліт

Стереотип: Чарльз Ліндберг (Charles Lindbergh) був першою людиною, яка здійснила політ через Атлантичний океан

Ліндберг був не першою людиною, який перетнув Атлантичний океан, він був першим, хто зробив це наодинці. Перший політ був здійснений в період між 8 і 31 травня 1919 екіпажем військово-морського флоту Кертісс NC-4, якому знадобилося 24 дні, щоб завершити подорож.

10 технологічних стереотипів та непорозумінь

Перший по-справжньому нон-стоп трансатлантичний переліт був здійснений в 1919 році Джоном Алкуком (John Alcock) і Артуром Віттен Брауном (Arthur Whitten Brown) в модифікованому бомбардувальнику Vickers Vimy.

8. Американська система автомобільних доріг

Стереотип: американська система автомобільних доріг була розроблена з урахуванням можливості приземлення літаків у надзвичайних ситуаціях.

Система шосе США не була створена з урахуванням посадок літаків. Міська легенда свідчить, що кожен п’ятий кілометр дороги повинен бути прямим і плоским, щоб при надзвичайній ситуації літак зміг здійснити посадку, проте, насправді це не так.

Тим не менш, деякі частини німецьких і швейцарських автобанів дійсно розроблялися як допоміжні військові аеропорти в період Другої світової війни, а також в період холодної війни.

7. Гутенберг – герой!

Стереотип: Йоганн Гутенберг був першим, хто створив книгодрукування

Іоганн Гутенберг не був першим, хто створив книгодрукування, ще за кілька століть до нього спосіб друкування рухливими літерами використовувався в Китаї і Кореї. Гутенберг був першим європейцем, який став використовувати рухливі літери, причому, швидше за все він винайшов їх самостійно. Книгодрукування мало більший вплив на західну культуру, ніж на східну.

Ще одна помилка стосовно Гутенберга полягає в тому, що перше, що він надрукував, була латинська Вульгата (відома як Біблія Гутенберга). Біблія була надрукована латинською, так як він вважав, що ця мова більш доступна простим людям. Однак до Біблії він надрукував ще ряд католицьких документів і папські листи.

6. Інтернетні монстри куки

Стереотип: Веб куки дуже небезпечні і їх слід уникати

Насправді, куки – це текстові файли, які певний веб-сайт може зберігати на вашому комп’ютері з інформацією з управління переглядом. Якщо в вашому браузері є пролом в системі безпеки, куки не можуть отримати доступ до файлів і налаштувань на вашому комп’ютері, вони не можуть прочитати свій код.

Єдине, чого вам слід побоюватися у випадку з куки, це відсутність конфіденційності у відношенні деяких ваших звичок навігації в інтернеті. Загалом, куки дуже навіть корисні. Вони, наприклад, можуть зберігати дані при вході на ваш улюблений сайт, що позбавляє вас від того, щоб кожен раз вводити свій логін.

5. Комп’ютери Mac і віруси

Стереотип: Apple Macs не заражаються вірусами

Хоча це правда, що Macs практично ніколи не заражаються вірусами, вірно також і те, що іноді все ж це трапляється. Перш за все, існують макро-віруси, які заражають документи Microsoft Word і Excel. Так як Word і Excel доступний для читання на Mac, це говорить про те, що вони можуть являти собою потенційну небезпеку (завдяки Microsoft).

На момент створення, Apple визнала чотири можливих вірусу, які в змозі заразити Mac, але вони виявляються вкрай рідко. Причиною низької кількості вірусів є той факт, що операційна система Mac заснована на підсистемі Unix, яка, як правило, не дає звичайному користувачеві запускати програми з шкідливим забезпеченням.

4. Автомагістраль Гітлера

Стереотип: Гітлер створив автобан

Багато хто вважає, що нацисти і Гітлер замислили ідею створення першого автобану (велика автомагістраль) в Німеччині (і першої безкоштовної громадської автомагістралі в світі). Але насправді автобан був побудований в 1931 році, а відкритий Конрадом Аденауером (Konrad Adenauer), мером Кельна.

Це було за два роки до того, як Гітлер став канцлером Німеччини. Цікаво однак, що найперша автомагістраль, яка не має однорівневих перетинів з іншими дорогами, була відкрита 21 вересня 1924 в Мілані під час правління Беніто Муссоліні.

3. Туалети в літаках

Стереотип: туалети в літаках звільняються від відходів прямо під час польотів

Літаки не просто не позбавляються від таких відходів під час польотів, вони не можуть це зробити, щоб не спровокувати катастрофи, тому що відходи можуть потрапити у відкритий клапан і спровокувати вибух. Відходи в туалетах літаків скидаються в спеціальний резервуар, в якому вони і залишаються аж до приземлення, идопоки спеціальні члени екіпажу не відкачають їх.

Тому тепер вам не потрібно побоюватися, що вам на голову може щось впасти, коли над вами пролітає літак. У випадку, якщо вам цікаво куди зникають звуки шуму в туалетах літаків, то варто сказати, що в даному випадку використовується вакуум, який дозволяє туалету використовувати менше води, тому як під час польоту неможливо покладатися виключно на гравітацію.

2. Перша комп’ютерна гра

Стереотип: Pong була першою відеогрою

Комп’ютери набагато старші, аніж важає багато людей, причому коли мова заходить про найперші комп’ютерні ігри, більшість схильна думати про гру Pong. Ця гра в аркадном стилі була створена в 1972 році, вона являє собою дві розташовані один навпроти одного стінки і м’яч, з яким людина грає у віртуальний теніс.

Це була перша комерційно успішна відеогра, яка дала початок індустрії відеоігор. Але за двадцять років до цього, у 1952 році, була створена інша гра. Її назвали OXO, і вона була по типу “хрестики-нулики”, а грати в неї можна було на комп’ютері EDSAC. Батьком ОХО був Олександр Дуглас (Alexander Douglas), який придумав її для своєї кандидатської дисертації в Кембріджському університеті. Дивно, але сама перша комп’ютерна гра була створена 60 років тому!

1. Веб / Інтернет

Стереотип: Веб – це інтернет

Це дуже поширена помилка, яка, швидше за все, з’явилася через те, що більшість людей використовують веб як винятковий метод навігації в інтернеті. Але насправді, інтернет технічно почав існувати у знайомому для нас виді 1 січня 1983 року, коли його попередник (Arpanet) став використовувати TCP / IP – систему мережевої взаємодії, яка використовується і понині.

Веб був винайдений англійцем по імені Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) в 1989 році. World Wide Web складається з серверів (які обслуговують сторінки) і клієнтів (таких, як Firefox, Google Chrome, Internet Explorer), які відображають сторінки. Інтернет – це набір технологічних функцій, які дозволяють вебу існувати. Якщо немає інтернету, то веб не може функціонувати, якщо ж відсутній веб, то інтернет продовжує працювати.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments