Різне

Депресія – як з нею боротися

depresiaОсінь прийнято вважати одним з найбільш депресивних сезонів. Фахівці стверджують, що джерело бід криється у фізіології людини: брак сонячного світла порушує вироблення серотоніну – органічного білка, що виробляється епіфізом (ендокринною залозою крихітних розмірів, розташованої в мозку), який регулює наш настрій, а також сон і апетит.

Вихід: намагатися перебудувати свій режим дня так, щоб використовувати світлий час доби максимально. Хороший ефект дає застосування фототерапії з використанням яскравого білого світла. Вона являє собою годинний сеанс, протягом якого людина, що страждає депресією сидить перед яскравою лампою денного світла на відстані пів метра.

Як правило, в групу ризику входять підлітки і люди старшого віку, в яких відбуваються гормональні зміни, характерної для їх організму.

Крім того, саме в цих двох вікових групах спостерігається глибинна переоцінка цінностей і системи ідеалів.

Вихід: Звернутися за допомогою до фахівця (психіатра, психотерапевта), який допоможе розібратися в причинах вашої туги і призначить при необхідності лікарські препарати.Це можуть бути антидепресанти, седативні засоби або снодійне – в залежності від типу депресії,на яку страждає пацієнт (тривожної, апатичної або тужливої).

Серед найбільш сильних емоційних потрясінь виділяють смерть близької людини, розлучення, втрата роботи …

Вихід: Навчитися контролювати свої емоції, змінити свій погляд на проблеми. Адже навіть на найжахливішу подію дивитися можна і з позитивної сторони. Якщо не виходить, викличте на допомогу близьких друзів.

Також не зайвим буде дотримання режиму дня, повноцінне харчування, тривалий сон, мінімальне споживання кави і алкоголю, прогулянки і заняття фізкультурою. У боротьбі зі стресом найкориснішими вважаються такі види спорту, як теніс, біг, плавання, аеробіка.

Ризик розвитку депресії високий і у тих, хто страждає різними ендокринними порушеннями, включаючи цукровий діабет, ішемічну хворобу серця, цироз печінки, серцевою недостатністю, злоякісними новоутвореннями, розсіяним склерозом, ревматоїдний артрит, внутрішньочерепними пухлинами, атеросклерозом судин головного мозку.

Афективні порушення можуть викликати також авітамінози: дефіцит заліза і вітаміну В12, а також прийом деяких ліків (кортикостероїдів, протипухлинних та гіпотензивних засобів).

Вихід: Лікування в комплексі з депресією основного захворювання, виконувати всі рекомендації лікаря.

Депресія може перейти і спадково. Фахівці давно помітили, що якщо один з батьків у родині страждав певним розладом нервової системи, у їхніх нащадків ймовірність виникнення подібних розладів досить велика.

Вихід: Намагатися будувати своє життя таким чином, щоб вона вам доставляла максимум задоволення, оточуючи себе постійно приємними людьми, займаючись роботою по душі, цікавим хобі. А при виникненні проблем відразу ж звертатися до фахівців (невролога, психолога, психіатра,).

Цікавого більше!

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button