Екологія

10 тонн цінного літію потрапляють на звалища Великобританії щороку

Метал вкрай затребуваний у виробництві електроніки, але через відсутність налагодженої переробки потрапляє на звалище у вигляді побутового сміття.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Вчені Університетського коледжу Лондона заявили, що викидати таку кількість літію в часи, коли він вкрай необхідний, — це безумство. Жителів Великобританії закликали до усвідомленості і зниження споживання — кожну секунду в країні викидають 2 одноразові електронні сигарети, що містять десяту частку грама літію.

Ресурси планети не нескінченні, — а в епоху електромобілів метал (навіть перероблений) є вкрай важливою сировиною, і втрачати його на звалищах — економічно нерозумно.

Компанія Material Focus підрахувала, що в британських будинках знаходиться понад 500 мільйонів одиниць електричної техніки.

Обсяг цінних металів у цій побутовій електроніці оцінюється в 370 мільйонів фунтів стерлінгів, які щорічно можуть надходити в казну країни, якщо прилади правильно переробляти. Але цього не відбувається, тому що замість цього метали осідають на звалищах, де, крім усього іншого, отруюють навколишнє середовище.

Ще одне дослідження компанії показало, що 18% з 4000 опитаних людей купили хоча б одну електронну сигарету торік. З них 7% заявили, що це був саме одноразовий пристрій. Це означає, що у Великобританії щорічно купують близько 168 мільйонів одноразових вейпів.

При цьому більше половини респондентів заявили, що просто викидають електронні сигарети в сміття, а не в спеціальні бокси для правильної утилізації.

Важливо розуміти, що одноразові вейпи – це лише один продукт у зростаючій горі електронного сміття. Всього на звалищах Великобританії осідає більше 10 тонн літію в рік, і, якщо споживчі звички жителів не зміняться, це число буде рости з кожним роком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button