Екологія

Швейцарці вкрили Альпи флісом для зупинки танення снігу

 

У Швейцарії гору Титліс вкрили флісовими пледами задля для порятунку снігового покриву. Таким чином співробітники гірськолижного курорту вирішили врятувати популярне місце відпочинку любителів зимових видів спорту, передає ctvnews.ca.

«Ми працювали протягом літніх місяців, щоб обмежити вплив потепління глобальних температур на льодовикові схили Титлісу, – сказав Рейтер Джан Дармс, який слідкує за снігом та безпекою трас для оператора канатної дороги Титліса Бергбанена. – Укладаємо фліс на вершині льодовика, як природний захисний щит”.

Фліс для льодовиків стає свого роду щитом, що захищає від прямих сонячних променів. На поверхні схилів розстелили світлу тканину на площі 100 тисяч квадратних метрів, що відповідає розміру 14 футбольних полів.

Співробітники сподіваються, що альбедо поверхні збільшиться шляхом сітловідбивальної здатності флісу, і льодовики перестануть перегріватися.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”459″ order=”asc” orderby=”rand”]

За словами Дармса, в останні роки на Титлісі доводилося постійно збільшувати розмір флісового покриву, щоб зберегти те, що залишилося. Кілька співробітників працюють протягом п’яти-шести тижнів, щоб покрити частини льодовика захисною поліефірною обшивкою, яка допомагає запобігти літньому таненню і зберегти більше снігу, що випав попередньої зими.

Зібраний сніг потім використовується для заповнення льодовикових тріщин, які в іншому випадку могли б відкритися на лижних трасах курорту, а також допомагає утримувати на місці опори підйомника, закріплені в льоду.

На 3238-метровій горі Титліс за останні десятиліття зникли великі ділянки льоду. Експерти припускають, що протягом наступних 50 років альпійський сніг може і зовсім розтанути.

Зменшення снігового покриву в результаті зміни клімату створює реальну загрозу для гірськолижних курортів по всій Європі. Льодовик може забезпечити певний захист, зберігаючи купи снігу цілий рік, які можна навіть розмістити на лижних трасах в інших місцях на схилах.

Швейцарський уряд заявив, що 90 відсотків з решти 1500 льодовиків зникнуть до кінця століття, якщо нічого не буде зроблено для скорочення викидів парникових газів.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button