Фото

15 найдивовижніших куточків на Землі з більш ніж екстремальними кліматичними умовами

Сухі долини МакМердо (Антарктида).

Серед величезного розмаїття природних умов на нашій планеті є місця, клімат в яких можна назвати екстремальним. У нашому огляді зібрані кліматичні дивацтва: найбільш холодні, сухі, вологі і теплі місця на нашій планеті.

Найбільш вологі місця

1. Урека (острів Біоко, Екваторіальна Гвінея) — найвологіше місце в Африці

Урека (острів Біоко, Екваторіальна Гвінея).
Почнемо список з найбільш вологих місць на Землі. Найвологіше місце в Африці знаходиться на південному краю острова Біоко в Екваторіальній Гвінеї. У місті Урека майже щодня йдуть зливи, а за рік випадає 10 450 мм опадів. Тільки в одному липні випадає майже чверть річного кількості опадів, а саме 2205 мм.

2. Тутунендо – найвологіше місце в Колумбії

Тутунендо (Колумбія).
На узбережжі Тихого океану в колумбійському місті Тутунендо майже завжди йде дощ. В середньому за рік рівень опадів тут становить 11 770 мм. Навіть під час сухого сезону небо затягнуте хмарами настільки, що за день у місті лише 3-4 години світить сонце.

3. Маусінрам (Індія) – найвологіше місце в світі

Маусінрам (Індія).
Найвологіше місце в світі — індійська село Маусінрам, де так часто йде сильний дощ, що жителі покривають дахи своїх будинків шаром трави, щоб заглушити звук. В середньому за рік тут випадає колосальні 11 871 мм опадів. Майже 12 метрів!

Найбільш сухі місця

4. Долина Смерті (Каліфорнія, США) — найсухіше місце в Північній Америці

Долина Смерті (Каліфорнія, США).
На п’ятому місці серед найбільш сухих місць у світі і на першому місці в США знаходиться Долина Смерті в Каліфорнії, де за рік випадає всього 51 мм опадів. Температура тут сягає 57 ° C (рекорд був зафіксований у 1913 році).

5. Асуан, Єгипет

Асуан (Єгипет).
Єгипетський місто Асуан настільки сухе, що деякі місцеві жителі навіть не будують дахи в своїх будинках, а сплять прямо під зоряним небом. За рік тут випадає всього 1 мм опадів (найчастіше в травні).

6. Сухі долини МакМердо – найсухіше місце на Землі

Сухі долини МакМердо (Антарктида).
Як не дивно, та найсухіше місце на Землі знаходиться в Антарктиді. Долини МакМердо розташовані між гірськими хребтами, які затримують опади. Як вважають вчені, останній раз тут дощ або сніг йшов 14 мільйонів років тому.

Найглибші місця

7. Зондський жолоб — найглибша точка в Індійському океані

Зондський жолоб (Індійський океан).
Зондський жолоб, раніше відомий як Яванський жолоб, є найглибшою точкою в Індійському океані. Глибина в цій западині доходить до 7 258 м, але враховуючи сусідство з так званим Тихоокеанським вулканічним вогненним кільцем, вчені припускають, що стінки Зондського жолоба руйнуються і в найближче десятиліття тут може відбутися зміщення плит, що викличе величезні цунамі.

8. Глибина Мілуокі, Пуерто-ріканський жолоб – найглибше місце в Атлантичному океані

Глибина Мілуокі, Пуерто-ріканський жолоб (Атлантичний океан).
Найглибшою точкою в Атлантичному океані є не центр океану, а місце лише в 122 км на північ від Пуерто-Ріко. Найглибша точка (Глибина Мілуокі, 8 380 м) знаходиться в західній частині Пуерто-ріканського жолоба.

9. Безодня Челленджера, Маріанська западина – найглибша точка Тихого океану і всієї Землі

Безодня Челленджера, Маріанська западина (Тихий океан).
Найглибше місце на всій Землі знаходиться в південній частині Маріанської западини. Тут океанське дно “провалюється” на 10 971 м. Для порівняння, знадобиться 238 статуй Свободи, які стоять одна на одній, щоб дістати від дна до поверхні води.

Найхолодніші місця

10. Оймякон, Росія – найбільш холодний населений пункт на Землі

Оймякон (Росія).
Найхолоднішим населеним пунктом на Землі є сибірське селище Оймякон. Це не заважає його 472 мешканцям вести звичайне повсякденне життя і вирощувати велику рогату худобу, незважаючи на вічно проморожену землю. Температура тут падала до рекордних -71,2 ° C.

11. Гора Мак-Кінлі, Аляска – найбільш холодна гора на Землі

Гора Мак-Кінлі (Аляска).
Гора Мак-Кінлі на Алясці, яка також відома під назвою Деналі, є найвищою горою в Північній Америці (6 168 м) і найбільш холодною горою на Землі. Взимку середня температура тут становить -40 ° C, а іноді опускається до -73,8 ° C.

12. Хребет між куполом Фуджі і маківкою Аргуса, Антарктида – найхолодніше місце на Землі

Хребет між куполом Фуджі і маківкою Аргуса.
У 2010 році вчені знайшли найхолодніше місце на Землі – недалеко від хребта на Східно-Антарктичному Плато. Супутник зафіксував тут падіння температури до рекордних -93,2 ° C.

Найспекотніші місця

13. Ель Азізія, Лівія — колишнє найспекотніше місце на Землі

Ель Азізія (Лівія).
Колись цьому місту, розташованому на південь від столиці Тріполі, належав світовий рекорд найспекотнішого місця на Землі. Незважаючи на близькість до Середземного моря, середня температура в Ель-Азізії становить 47 ° C, а в 1922 році досягла 57,78 ° C.

14. Квінсленд, Австралія – найспекотніше місце в Австралії

Квінсленд (Австралія).
Хоча більшість людей і так вважає Австралію спекотною країною, в деяких місцях її стовпчик термометра просто зашкалює. В Квінсленді супутник НАСА в 2003 році зафіксував температуру в 69,3 ° C.

15. Деште-Лут, Іран – найспекотніше місце в світі

Деште-Лут (Іран).
На сході Ірану знаходиться пустеля Деште-Лут, яка стала найспекотнішим місцем у світі. У 2005 році температура тут досягла приголомшливих 71 ° C. Вчені навіть не знайшли бактерій, здатних вижити в цій пустелі.
Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button