Фото

На Криті знайшли рідкісний древній одеон, який побудували 2 000 років тому (фото)

Міжнародна команда археологів провела перші за кілька десятків років розкопки на острові Крит. Вони виявили ореон – місце для театральних постановок і збору громадян для вирішення важливих питань.

На південному заході Криту під час розкопок руїн стародавнього міста Ліссоса знайшли одеон, який схожий на сучасний зал для глядачів і свідчить про процвітання міста. Через ізольованість ця місцевість не досліджувалася кілька місяців, але тепер в стародавньому місті знайшли місце для проведення концертів і зборів — те, що експерти називають «археологічною рідкістю».

Ліссос був важливим пунктом середземноморських торгових шляхів. У Ліссосі також добре збереглися споруди з різних часів. Наприклад, унікальний храм Асклепія, давньогрецького бога медицини, житловий район, кладовище з двоярусними гробницями, римські лазні і християнські церкви.

Стародавній одеон

На першому етапі розкопок дослідники знайшли частину сцени – 14 рядів сидінь і два склепінчастих приміщення. Одеон належить до римського періоду, приблизно до 1-4 століть нашої ери. Тоді святилище Асклепія перетворили на центр збору людей з новою мозаїчною підлогою та портретами римських імператорів Тіберія та Друза.

Одеон був сильно пошкоджений великими падаючими валунами, ймовірно, в результаті потужного землетрусу в 365 році н.е. Як пояснює Джейн Френсіс, археолог з Університету Конкордії в Монреалі, «цунамі руйнівної сили з’явилося після землетрусу. Вся територія Лісоса піднялася на кілька метрів”»

Стародавній одеон

Оскільки одеон знаходився поруч з центром міста, вчені вважають, що він міг працювати і як булевтерій — будівля для засідань міської ради. Розмір і дата побудови означають, що це, швидше за все, був одеон, але той факт, що він був спроектований і використовувався як критий театр, не виключає і те, що його могли використовувати як місце збору для вирішення ключових питань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments