Всесвіт

2 500 галактик на невеликій ділянці: вчені створюють детальну радіокарту Всесвіту

Дослідники з Лейденського університету за допомогою нових алгоритмів і суперкомп’ютерів зробили детальну радіокарту Всесвіту. Тепер астрономи можуть переглядати радіодані галактик з набагато більшою точністю.

скрін відео youtube.com

Новий метод обробки даних допоможе зібрати інформацію по Північній небесній півкулі. У дослідженні автори показали, як можна працювати з даними на прикладі невеликої ділянки.

“Припустимо, ви бачите площу, рівну п’яти місяцям. З цього простору ми зробили карту в майже 7 млрд пікселів, на якій чітко видно майже 2 500 галактик”, – говорить Фріц Свейєн один з авторів дослідження.

Автори розповіли, що склали свою карту на основі радіохвиль, які отримали з космосу за допомогою телескопа LOFAR.

LOFAR працює на основі інформації від десятків тисяч антен. Завдяки цьому пристрій може сприймати випромінювання в найдрібніших деталях. Його чутливість дозволить знайти стільниковий телефон, який захований на Марсі. Дані з телескопа можна нормально сприймати, якщо зробити з них карту випромінювання.

Але є і проблема, це ультрафіолетове випромінювання Сонця, через якого в атмосфері з’являються заряджені частинки, іони. Ця іоносфера порушує радіохвилі з космосу ще до того, як телескоп їх уловлює.

“Це можна порівняти зі спостереженням морського дна, де хвилі також розмазують сигнал. Тому ми створили програмне забезпечення, яке коригує всі отримані дані”, – говориться в дослідженні.

Автори відзначають, що вони створили швидкий спосіб нанести на карту всю Північну небесну півкулю з порівнянними деталями. Відзначається, що робота почнеться в найближчі роки.

“Тепер ми можемо докладніше вивчати еволюцію чорних дір і галактик, в яких вони знаходяться. Наприклад, галактики в більш ранньому Всесвіті – раніше їх було важко вивчити через велику відстань або маленький вік”, – говориться в дослідженні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button