Всесвіт

На поверхні Марса виявлені сліди трьох висохлих озер

Сліди трьох стародавніх водойм вчені виявили на поверхні Марса в районі Hellas Planitia (рівнина Еллади), що утворилася в результаті падіння на поверхню планети великого небесного тіла. Як повідомив інтернет-портал Space.com з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Astrobiology, діаметр самого великого з висохлих озер досягав 77 км.

За словами однієї з учасниць дослідження, геолога з інституту SETI Вірджинії Галік, “поверхню Hellas Planitia, покриту лавою і вулканічним попелом, прорізають канали в сотні метрів ширини”. Згідно з гіпотезою дослідників, одна з водойм утворилася в результаті випадання опадів, друга – збирала підґрунтові води, а в третій, ймовірно, вливалася річка.

Дослідники звернули увагу, що сліди водойм на Марсі виглядають приблизно так само, як і пересохлі озера на Землі. Зокрема, вони знайшли схожість між ними і озером на території штату Вашингтон, яке утворилося в результаті повені, а потім пересохло. Подібну геологічну структуру мають і ділянки вздовж річки Міссісіпі, які протягом століть затоплювалися під час водопілля, а також озера з високим ступенем солоності води в Андах, де постійно зберігається холодна суха погода.

Автори дослідження не виключають можливості того, що в озерах могли мешкати якісь живі організми, якщо вода була досить теплою.

Марс – четверта по віддаленості від Сонця планета Сонячної системи, названа на честь давньоримського бога війни Марса за злегка червонуватий колір поверхні, викликаний високим вмістом оксиду заліза.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button