Всесвіт

20-річна робота над картою Всесвіту закінчена (відео)

З'явилася найбільша в світі 3D-карта Всесвіту

Вона стала результатом 20-річної співпраці кількох сотень вчених з 30 різних установ, розташованих по всьому світу.

Швейцарський федеральний технологічний інститут Лозанни

Щоб відповісти на деякі питання про Всесвіт, вчені створили її найбільшу 3D-карту. Це результат аналізу понад двох мільйонів галактик і квазарів, що знаходяться на відстані до більш ніж 11 мільярдів світлових років.

Дані для карти збиралися за допомогою спектроскопічної зйомки з баріонним коливанням (eBOSS), а їх аналізом займалися науковці з різних університетів світу протягом понад двадцять років.

«Ми досить добре знаємо і давню історію Всесвіту, і її нову історію. Але в середині існує серйозний пробіл, — каже космолог Кайл Доусон, який очолює команду вчених. — Протягом п’яти років ми працювали над тим, щоб заповнити його.»

Карта відображає Всесвіт з того моменту, коли йому було всього близько 300 000 років. При уважному розгляді видно всі нитки і порожнечі, які визначають структуру Всесвіту. Історія, показана на карті, демонструє, що близько шести мільярдів років тому розширення Всесвіту почало прискорюватися. З того часу цей процес стає все швидшим. Вчені кажуть, що прискорене розширення, мабуть, пов’язано з таємничим невидимим компонентом, званим темною енергією, який для вчених залишається загадкою.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button