Всесвіт

Нова модель показала, що відбувалося в першу мікросекунду після Великого Вибуху

Дослідники з Копенгагенського університету створили модель, яка показала, що відбувалося з кварк-глюонною плазмою протягом першої мікросекунди після Великого вибуху.

CC0 Public Domain

Приблизно 13,8 мільярда років тому наш Всесвіт, згідно з сучасними теоріями, почав розширюватися з щільною гарячої сингулярності й набувати ту форму і розміри, що ми можемо бачити сьогодні. І хоча ми знаємо, що в результаті цього швидкого розширення були створені частки, атоми, зірки, галактики і життя, деталі цих процесів залишаються здебільшого невідомими.

Нове дослідження, проведене вченими з Копенгагенського університету, показує, які фізичні процеси могли відбуватися протягом першої мікросекунди після початку розширення Всесвіту з сингулярності. Астрофізики у своїй роботі зосередилися на кварк-глюонній плазмі – це речовина, яка складається з суміші кварків, антикварків і глюонів. За своєю структурою вона аналогічна звичайній плазмі, що складається з іонів і електронів, але має більш екзотичні властивості і утворюється при вищих енергіях.

Кварк-глюонна плазма існувала в перші 0,000001 секунди Великого вибуху, а потім через розширення Всесвіту зникла, перетворившись в адрони. За допомогою Великого адронного коллайдера дослідники змогли створити модель цієї першої матерії й простежити, що з нею сталося. На додаток до використання Великого адронного коллайдера, автори також розробили алгоритм, який здатний аналізувати колективну поведінку більшої кількості частинок при розширенні.

Результати роботи показують, що кварк-глюонна плазма раніше була схожа за своїми властивостями і текстурі на рідину, і постійно змінювала форму з плином часу. Раніше дослідники припускали, що ця матерія поводиться скоріше як газ, але експерименти на ВАК і новий алгоритм дозволили зрозуміти, як насправді могла виглядати ця перша матерія.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Physics Letters B.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button