Всесвіт

Бразильські фізики пропонують відмовитися від теорії Великого вибуху

Теорія Великого вибуху — найбільш поширене серед вчених пояснення початку і еволюції Всесвіту, але не єдине. Група бразильських фізиків запропонувала інше, яке не потребує сингулярності простору-часу, відомому як Великий вибух.

Жуліану Сезар Сільва Невеш і його колеги заперечують припущення, що час мав початок і пропонують гіпотезу, згідно з якою нинішньому розширенню Всесвіту передувало скорочення. «Я впевнений, що ніякого Великого вибуху не було», — стверджує фізик. При цьому перехід від скорочення до розширення міг залишити сліди попередньої фази.

 

У статті, опублікованій в журналі General Relativity and Gravitation, він розмірковує над рішеннями рівнянь загальної теорії відносності, що описують геометрію космосу, а потім пропонує ввести «масштабний коефіцієнт», за допомогою якого швидкість розширення Всесвіту буде залежати не тільки від часу, але і від космологічної величини.

Головне
З введенням цього масштабного коефіцієнта Великий вибух перестає бути необхідною умовою для початку розширення Всесвіту.

«Усунення сингулярності або Великого вибуху повертає на теоретичну сцену космології концепцію Великого стрибку. Відсутність сингулярності на початку простору-часу відкриває можливість того, що сліди попередньої фази скорочення пережили зміну і можуть бути присутніми в нинішній фазі розширення Всесвіту», — пояснює Невеш.

Довести цю теорію можна, на думку бразильського фізика, знайшовши сліди цих подій. Зокрема, має сенс звернути увагу на залишки чорних дір, які могли пережити Великий стрибок.

 

До зворотного висновку прийшли канадські і німецькі вчені, які опублікували влітку цього року результати математичної перевірки різних гіпотез виникнення Всесвіту. Вони прийшли до висновку, що єдина робоча версія появи Всесвіту — Великий вибух.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button