Здоров'я

20 симптомів раку, які жінки часто ігнорують

Лікарі все частіше говорять про те, що в запобіганні онкологічних захворювань не варто покладатися на одне лише проходження тестів. Важливо також прислухатися до власного організму, примічаючи все дивне і незрозуміле. У даній статті перерахуємо 20 симптомів раку, які жінки частіше ігнорують.

20 симптомів раку, які жінки часто ігнорують

1. Важке дихання або задишка

Фахівці впевнені, що одним з явних симптомів появи недоброякісної пухлини в легенях стає нездатність перевести дух, а простіше кажучи, задишка.

2. Біль у грудях і хронічний кашель

Деякі види раку, в тому числі пухлини легень і лейкемія, можуть давати знати про себе симптомами у вигляді бронхіту або сильного кашлю. Крім того, численні пацієнти з раком легенів скаржилися на біль у грудях, що передувало захворюванню, яка віддавала в плече або поширювалася по всій руці.

3. Інфекційні захворювання або часті лихоманки

Вони можуть бути дуже небезпечними, оскільки за ними може ховатися рак клітин крові, тобто лейкемія. Саме це захворювання здатне виробляти аномальні лейкоцити, які заважають організму боротися з інфекціями, що його атакують.

4. Утруднене ковтання

Виявляється, проблеми з ковтанням можуть свідчити про онкологію горла або стравоходу. Крім того, саме проблеми з ковтанням є явним симптомом новоутворення, що розвивається в легенях.

5. Збільшення лімфовузлів, шишки в паху, під пахвами і на шиї

Зміни в лімфатичній системі, що призводять до збільшення цих органів можуть бути одними з ознак розвитку недоброякісного новоутворення.

Читайте також: Чого очікувати від медицини XXI століття?

6. Безперервна кровотеча

Даний стан може свідчити про небезпечні зміни, які відбуваються з еритроцитами і тромбоцитами, а значить, є ризик розвитку лейкемії. З розвитком патології лейкозні клітини витісняють тромбоцити і еритроцити, порушуючи здатність крові переносити кисень до органів і систем.

7. Постійна слабкість і втома

Загальна слабкість тіла, яка не проходить після бажаного відпочинку, може з’явитися через багато видів раку, а тому важливо звернути увагу на супутні втомі симптоми. Якщо відпочинок не приносить полегшення і не приносить сил, слід терміново звернутися до лікаря. І якщо діагноз підтвердженно, тоді накращий варіант це лечение в израиле онкология, де вас зможуть обстежувати та лікувати найкращі спеціалісти світу.

8. Збільшення ваги, а також здуття живота

За статистикою, жінки з раком яєчників, насамперед, звертаються до лікаря зі скаргою на нез’ясоване здуття живота, яке відбувається раптово і зберігається досить тривалий час.

9. Відсутність апетиту

Ще одним симптомом онкології яєчників може стати скарга жінки на відсутність апетиту, причому навіть у випадках, коли представниця слабкої статі не їла протягом дня. У разі такого стану не варто чекати, коли апетит повернеться, краще перевірити свій організм на наявність пухлин.

10. Біль у ділянці малого тазу

Спазми і больові відчуття в ділянці малого тазу нерідко йдуть рука об руку зі здуттям живота, попереджаючи про рак яєчників. що починає розвиватися. Лейкемія теж може викликати біль у животі через що збільшується селезінка.

11. Кров’яні виділення в калі

Кров’яні виділення безпосередньо з прямої кишки можуть свідчити про наявність колоректального раку. Поява цього неприємного симптому є підставою для невідкладного походу до лікаря і проходження колоноскопії.

12. Безпричинна втрата ваги

Одним з ранніх ознак появи недоброякісної пухлини в товстій кишці або інших органах травного тракту є безпричинна втрата ваги. З’являється даний симптом у випадках, коли патологія поширюється на печінку, що й впливає на апетит людини, а також на здатність тіла позбавлятися від відходів.

13. Болі в животі або розлад шлунка

Спазми шлунку або часті розлади травного органу, за словами лікарів, можуть бути одним з ознак розвитку колоректального раку.

14. Збільшення або біль у грудях

Виникнення цих симптомів жінки не повинні залишати без уваги, так як вони можуть натякати на запальний процес в молочних залозах. До лікарів слід звертатися при будь-яких, мінімальних змінах у грудях.

15. Зміна сосків

Кожна представниця прекрасної статі повинна насторожитися, виявивши, що її соски видозмінилися. Вони можуть ставати плоскими, ховаючись у молочні залози або бути вивернутими на бік.

Читайте також: Татуювання приховують меланому, попереджають онкологи

16. Важкі і хворобливі місячні

Багато жінок повідомляли лікарям про важкі місячні з рясними кровотечами, після чого у них виявляли ендометріоз або навіть рак матки. Щоб підтвердити або спростувати наявність даних захворювань варто пройти трансвагінальне УЗД.

17. Набряклість обличчя

У деяких пацієнтів онкологія легенів на ранніх етапах супроводжується набряком або почервонінням осбличчя. Маленькі пухлини в легенях можуть блокувати кровоносні судини, що сприяють відтоку крові від голови і обличчя.

18. Ураження шкіри, які не загоюються, а кровоточать

У випадках, якщо з’явилися пошкодження шкіри заживають вкрай погано, покриваються кіркою, яка постійно кровоточить, є сенс перевірити власний організм, адже такий стан може бути ознакою меланоми або інших ракових захворювань, наприклад, базально-клітинної карциноми або плоскоклітинного раку.

19. Зміни нігтьових пластин

Деякі ракові захворювання дають знати про себе змінами, які відбуваються в нігтьових пластинах. Коричневі, а також чорні крапки і смуги на нігтях можуть говорити про онкологічні захворювання шкіри. У деяких випадках побілілі нігті можуть ставати такими через рак печінки.

20. Біль у спині або правому підребер’ї

У більшості осіб, з недоброякісними новоутвореннями в печінці виникає біль у спині або під правим ребром. Крім того, у жінок такий симптом з’являється в разі пухлин у молочних залозах.

Натхнення: http://www.ja-zdorov.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button