Головна / Здоров'я / Фахівці прогнозують пандемію хвороби Паркінсона в Європі

Фахівці прогнозують пандемію хвороби Паркінсона в Європі

Вчені із США і Нідерландів зробили невтішний прогноз з приводу того, що в найближчі роки людство охопить справжня пандемія хвороби Паркінсона.

Ситуація ускладнюється тим, що, попри прогрес у медицині та постійні відкриття в цій області, досі не існує ні ліків, ні можливості, як такої, протистояти цьому захворюванню. Хворобу, на сьогодні заведено вважати невиліковною.

На думку фахівців, така ситуація пов’язана з тим, що середній вік населення зріс і до 2040 року мільйони літніх людей будуть страждати від цієї хвороби.

Також, вважають вони, сприяє чисельності захворювання і забруднення атмосфери, землі і води пестицидами, важкими металами та різними хімікатами-розчинниками.

Проте в науковому світі досі немає єдиної думки про фактори, які викликають хворобу.

Проявляється захворювання зниженням вироблення гормону дофаміну, за чим слідує розвиток атрофії м’язів та тремору.

За словами авторів дослідження, хвороба прогресувала в два рази: з кінця 90-их по 2015 рік кількість хворих досягла 6 мільйонів осіб і ця цифра буде тільки зростати.

Фахівці стверджують, що ризик виникнення захворювання існує у кожної другої жінки і у кожного третього чоловіка, які належать до європеоїдної раси.

Як відомо, Паркінсон являє собою захворювання неврологічного типу і найчастіше атакує людей похилого віку, будучи захворюванням, яке має прогресуючий характер.

Як зазначають медики, хоч перебіг хвороби і було заведено вважати повільно прогресуючим, зараз ситуація змінилася і її перебіг відбувається досить швидко.

При захворюванні у людини починається серйозне порушення рухових функцій, а також втрачається м’язовий контроль.

Хвороба Паркінсона вразила зірку фільму «Назад в майбутнє» Майкла Джея Фокса, який захворів нею в 1991 році, рок-виконавця Оззі Осборна, шотландського актора Біллі Конноллі та інших західних зірок кіно, політики, мистецтва, спорту.

Нею хворіли Сальвадор Далі, Папа Римський Іоанн Павло Другий, Еріх Хоннекер, Ясір Арафат та ін.